Støyledalslåmi i Bykle gjekk første gong i 1994 som ei vidareføring av Stavenes låmi.
Kaldt på morgonen med minus 16 grader, men sola varma godt utover dagen. Deltakinga var ca på normalen som før Koronaen med 36 i konkurranseklasser og cirka 90 i familieklasse.
Dei som var med hadde flotte løyper og stabilt, men noko trått føre.
Vinnar vart Hans Petter Rølke, Rustad IL. Han var nok den einaste som gjekk utan festesmøring.
Vinnartida på 22 km vart 1.02.26 som er eit par minutt etter løyperekorden.
I jenteklasser var det Tove Frikstad, Varodd BIL som var raskast med 1.26.34.
Også i år hadde det lokale næringslivet vore svært rause med gåvepremier slik at mange av dei 126 deltakerane vart trekt ut med premie.
Matkomiteen i Bykle IL hadde som vanleg servering og god suppe å by på etter rennet.
Med helsing for Bykle IL
Olav Mandt
Resultatliste 11 og 22 KM | |||
---|---|---|---|
Plass nr | Namn | Klubb | Tid |
Distanserenn 13 - 14 år - 11KM - 60 kr -12.00 | |||
Gutar | |||
1 | Brage Bjorvand Josefsen | Oddersjå | 41:25 |
2 | Hauk Rysstad | Valle IL | 45:23 |
Turklasser - 22 KM - 150 kr - 12.00 | |||
K 21 - 30 år | |||
1 | Vilde Malmei | NTNUI | 1:31:31 |
K 41 - 50 | |||
1 | Caroline Rysstad | Valle IL | 1:45:25 |
K 51 - 60 | |||
1 | Tove Frikstad | Varodd BIL | 1:26:34 |
K 61 - 70 | |||
1 | Åse Gullsmedmoen | Otra IL | 1:41:39 |
2 | Anne Lill Gullsmedmoen | Otra IL | 2:25:18 |
M 17 - 20 år | |||
1 | Niklas Egeberg Pålsson | Hovden Sportsklubb | 1:05:16 |
2 | Thomas Blom | Imås IL | 1:08:56 |
3 | Hans Lossius | Oddersjå | 1:15:09 |
M 21 - 30 år | |||
1 | Hans Petter Rolke | Rustad IL | 1:02:26 |
2 | Ole Holbæk | Vindbjart | 1:12:42 |
3 | Jon Andre Skåla Thorbjørnsen | 1:13:43 | |
4 | Aslak Smedsland | 1:14:57 | |
5 | Johannes W Rønnevig | 1:25:14 | |
M 31 - 40 år | |||
1 | Gjermund Steinsland | Otra IL | 1:09:07 |
2 | Kristian Emanuelsen | NOV/BIL | 1:16:50 |
3 | Marius Engeland | 1:19:17 | |
4 | Eirik Emanuelsen | 1:23:15 | |
M 41 - 50 år | |||
1 | Tron Witt | Fossum IF | 1:11:19 |
2 | Bjørn Kittelsen | 1:34:08 | |
3 | Cato Glamsland | 1:38:14 | |
M 51 - 60 år | |||
1 | Dagfinn Breistein Lie | IL Vindbjart | 1:15:44 |
2 | Eivind Andre Moe | Bykle IL | 1:28:15 |
3 | Harald Aas | Otra IL | 1:35:00 |
M 61 - 70 år | |||
1 | Arild Isaksen | Vindbjart IL | 1:19:43 |
2 | Jarle Handeland | Sauda IL | 1:29:54 |
3 | Magne Dølemo | Oddersjå | 1:33:05 |
4 | Magnar Hillesdal | Stord IL | 1:36:54 |
5 | Vidar Georg Ydse | Otra IL | 1:45:04 |
M 70+ | |||
1 | Rasmus Morvik | KIF | 1:42:46 |
Mosjonsklasse 22 - KM - 100 kr - 11.30 | |||
Siri Furholt | 2:25:03 | ||
Jorunn Furholt Andersen | Hovden Sportsklubb | 2:25:15 | |
Hedda Helen Schaanning | Bykle IL | 2:57:12 | |
Ole Lossius | Oddersjå | 1:57:14 | |
Kjell Egil Gjerde | 2:04:34 |