NOMINERT: Marinko Kurtovic, her fra kampen ØIF Arendal - Halden.

Disse er nominert til pris på årets idrettsgalla

Både utøvere, trenere og lag fra Aust-Agder blant de utvalgte.

Tirsdag kom listen over de prisnominerte til Idrettsgalla Sør 2019, som holdes lørdag 2. november i Aquaramahallen i Kristiansand.

De nominerte, som inneholder flere kjente navn fra Aust-Agder, finner du under.

Årets kvinnelige utøver:

Henny Ella Reistad, Vipers Kristiansand, Håndball

Karoline Stormo, Arendal og omegn golfklubb, Golf

Marte Olsbu Røiseland, Froland IL, Skiskyting

NOMINERT: Karoline Stormo. Foto: Øystein Bjerkestrand

Årets mannlige utøver:

Lars Helge Birkeland, Birkenes IL, Skiskyting

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Markus Olimstad, K-town brettklubb, Snowboard

Mindaugas Gedminas, AIK Lund, Boksing

Årets idrettslag:

Hisøy IL

Kristiansands Cykleklubb

ØIF Håndball Elite

Årets lag/team:

Torje Thorkildsen & Ruben Husby Pedersen, Kristiansand Sandvolleyballklubb, Sandvolley

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Vipers Kristiansand, Håndball kvinner

ØIF Arendal Elite, Håndball herrer

Årets unge mannlige utøver:

NOMINETERT: Aron Åkre Rysstad.

Aron Åkre Rysstad, Valle IL, Langrenn

Fabian Weinberg, KIF friidrett, Diskos

Jarand-Matias Vold Gunvaldsen, Grimstad trialklubb, Trial

Årets unge kvinnelige utøver:

Elin Serine Vik Johannessen, Lyngdal idrettslag, Friidrett sprint

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Malene Rypestøl, Vågsbygd Svømme- og livredningsklubb, Svømming

Tuva Lislevand, Oddersjaa SSK, Langrenn

Årets trener:

Hans Blattmann, Alpint Para Landslagstrener

Marinko Kurtovic, ØIF Arendal, Håndball

Ole Gustav Gjekstad, Vipers Kristiansand, Håndball

Årets forbilde:

ÅRETS FORBILDE?: Laurits Mo Rannekleiv, ØIF Arendal.

Laurits Mo Rannekleiv, ØIF Håndball

Pia Pettersen, Søgne Danseklubb

Stian Syvertsen, IL Express

Årets unge frivillige:

Kasper Berntsen Jørgensen, Froland IL

Kristine Johansen, Sørlandsparken Rideklubb

Philip Wallace, AIK Lund

Årets parautøver/-lag:

Aida Husic Dahlen, Randesund IL, Bordtennis

Rachel Victoria Legreid, Sørlandsparken Rideklubb, Dressurridning

Søgne & Mandal Basketballklubb, Rullestolbasket

Bedriftsidrettens Hederspris:

Vinneren offentliggjøres på gallakvelden.