Beate Skretting (38) og Line Ostad (23) er Grimstad Høyres toppkandidater til neste kommunevalg.
Beate Skretting (38) og Line Ostad (23) er Grimstad Høyres toppkandidater til neste kommunevalg. Foto: Pål Yngve Berg

Disse stiller til valg i Grimstad

Dette er valglistene til kommunevalget i Grimstad 2019.

Listene viser navn, fødselsår og bosted. Kandidater i halvfet er forhåndskumulerte.

Venstre

-

Arnt Gunnar Tønnesen 1962 Sentrum

-

Nora Bastesen 1960 Lauvstø

-

Arne Kristian Ekra 1975 Fjære

-

Lise Raven Lothe 1967 Holvika

-

Øystein Haga 1950 Sentrum

-

Sissel Nytun 1954 Sentrum

-

Even Haug 1999 Sentrum

-

Anne Mette Bjørkavåg 1971 Fjære

-

Jon Michael Puntervold 1983 Sentrum

-

Malin Andrea Eriksen Briggs 1996 Støle

-

Leif Yngvar Smith 1980 Fevik

-

Anita Knudsen 1973 Øvre Bie

-

Stian Tobiassen 1982 Skjerviga

-

Gry Helen Nævisdal 1984 Fevik

-

Jens Christian Fjelldal 1964 Holviga

-

Elsa Almås 1954 Sentrum

-

Ståle Drevdal 1967 Sentrum

-

Signy Haglund 1948 Biodden

-

Ben Brynhildsen 1944 Kroken

-

Per-Helge Aldersjøen Silseth 1983 Reddal

-

Geir Nyborg 1968 Fevik

-

Åsa Syse 1946 Holvika

-

Finn Ljøsne 1958 Sentrum

-

Solveig Gabriele Bolstad Haga 1953 Sentrum

-

Roy Slettene 1967 Groos

-

Brit Bengtson 1950 Sentrum

-

Jarle Bjørklund 1945 Homborsund

-

Vilde Haavik Tønnesen 1993 Sentrum

-

Magne Mikal Våge 1945 Vessøy

-

Erling Grimdalen 1936 Bie

-

Per Løland Våje 1976 Landvik

-

Inger Grete Flatner Baehr 1939 Sentrum

-

Knut Gimre Hernes 1971 Vessøya

-

Anne Regine Mo Grimdalen 1940 Bie

-

Esben Esther Pirelli Benestad 1949 Sentrum

 

Høyre

-

Beate Skretting 1979 Sentrum

-

Lisbeth Udjus 1963 Sentrum

-

Jan André Tønnesen 1979 Sentrum

-

Sigrid Bakken 1967 Kroken

-

Øystein Møretrø 1961 Frivold

-

Nils Erik Henriksen 1962 Sentrum

-

Per Øyvind Erlandsen 1972 Vik

-

Astrid Lunde Wilmann 1977 Rønnes

-

Håvard Eriksen 1997 Holvika

-

Farahnaz Zinalinamin 1964 Sentrum

-

Mary Ann Evensen 1969 Molland

-

Thor Egil Erlandsen 1959 Moy

-

Synnøve Jomås 1940 Lia

-

Jonny Ervik 1958 Fevik

-

Hanne Bie-Lorentzen Schultz 1979 Sentrum

-

Geir R. Tjemsland 1954 Skjeviga

-

Marie Kvikshaug Taule 1982 Lia

-

Hege Ingeborg Bjerke Erlandsen 1964 Moy

-

Inger Margrethe E. Harberg 1965 Sentrum

-

Johan-Olaf Lilleøygard Tønnevold 1983 Holvika

-

Brit Ingebjørg Fossli 1957 Holvika

-

Sølvi L. Braathu 1943 Holvika

-

Kenneth Sørensen 1981 Fevik

-

Jahn Inge Hauge 1963 Eide

-

Tor Eriksen 1941 Grøm

 

Arbeiderpartiet

-

Marit Grefstad 1961 Fevik

-

Håvard Røiseland 1963 Østerhus

-

Ailen Roaas 1962 Sentrum

-

Bjørnar Birkedahl 1967 Sentrum

-

Rita Storvik Vold 1961 Fevik

-

Anders Bjerkholt 1966 Landvik

-

Åse Mortensen 1972 Molland

-

David Bergh Tharaldsen 1961 Østerhus

-

Anne Merete Holmberg 1949 Groosåsen

-

Arne August Larsen 1946 Bieheia

-

Ebenge Regenbogen 1987 Sentrum

-

Fredrik Seljåsen 1999 Østre Fevik

-

Grethe Berdahl 1958 Frivoll

-

Jon Selås 1954 Sentrum

-

Trude Jacobsen 1954 Prestegårdsskogen

-

Kristoffer Gundersen 1986 Vik

-

Inger Theresie Nytræ 1953 Vik

-

Jarle Christiansen 1964 Fevik

-

Irena Gjerstae 1965 Grømheia

-

Øyvind Gabrielsen 1947 Støle

-

Waini Fotland 1969 Homborsund

-

Bjørn Edvard Holmberg 1983 Groosåsen

-

Gyro Haglund 1971 Øde Ugland

-

Styrmir Johannesson 1971 Fjære

-

Aase Solvik-Nilsen 1947 Imenes

 

Senterpartiet

-

Tore Stalleland 1964 Nordås 51

-

Gudveig Tønnesøl Dalaker 1976 Bieveien 17

-

Arild Viken 1966 Reddal 133

-

Kjersti Rørmoen 1968 KNA-veien 50

-

Bård Harald Hansen 1975 Tjore 77

-

Jenny Marie Tønnesøl Vestby 1980 Grefstadveien 85

-

Knut Arne Nøkland Haugeto 1980 Fjæreveien 8

-

Ann Marit Strædet 1953 Reddalsveien 420

-

John Gaute Lunden 1982 Reddal 62

-

Anne M. Austad Steensohn 1951 Moysandveien 10

-

Jørgen Dalaker 1973 Bieveien 17

-

Mari Jortveit 1972 Opplandsveien 395

-

Lars Magne Tønnesøl 1950 Roresanden 61

-

Signe Heldal Risholt 1964 Reddalsveien 451

-

Ole Didrik Steensohn 1955 Moysandveien 10

-

Torunn Austefjord 1965 Opplandsveien 411

-

Trygve A. Tønnesøl Gundersen 1973 Grefstadveien 50

-

Ole Martin Hodnebrog 1980 Fjæreveien 12

-

Inger Lise Tønnesøl Gundersen 1944 Gjærbrøndveien 48

 

Kristelig Folkeparti

-

Kjetil Glimsdal 1961 Østerhus

-

Bjørg Engeset Eide 1948 Sentrum

-

Anette Jakobsen 1963 Østerhus

-

Stein Gjulem 1947 Sentrum

-

Erlend Gunstveit 1995 Fevik

-

Helge Godtfredsen 1984 Østerhus

-

Kristin Øfsdahl Haga 1970 Landvik

-

Tony Gulbrandsen 1973 Støle

-

David Fredriksen 1988 Landvik

-

Kari Inger Bergem 1981 Holvika

-

Per Osnes 1964 Landvik

-

Kari Omre 1969 Vik

-

Tonje Margrete Teistedal 1972 Fevik

-

Finn Ivar Knudsen 1955 Holvika

-

Laura Daniela Fratila 1994 Frivoll

-

Even Nicolai Sundbø Rø 1981 Østerhus

-

Sui Cia Cinzah 1975 Holvika

-

Lars Olav Karlsen 1976 Østerhus

-

Mette Lisbet Nordlie 1952 Vik

-

Kung Lian Hniang Za Thang 1975 Frivoll

-

Kari Lilleaasen 1949 Østerhus

-

Vidar Øvland 1973 Hesnes

-

Helga Tungesvik 1960 Landvik

Sosialistisk Venstreparti

-

Issifou Koanda 1961

-

Siri Hoff 1947

-

Dan Børge Klungebro 1983

-

Elie Babale 1975

-

Astrid Stifoss-Hanssen 1971

-

Alexander Gauslå 1981

-

Kathrine Ivsett Johnsen 1974

-

Terje Gjøsæter 1970

-

Tone Visheim 1957

-

Jaziar Radianti 1968

-

Hans Petter Kristiansen 1948

-

Helga Aasland 1952

-

Tone Andersen 1944

-

Marit Møretrø 1950

-

Mariann Roeim 1944

Fremskrittspartiet

-

Lene Dolly B. Langemyr 1979

-

Erik-André Albrecht 1967

-

Terje Stalleland 1966

-

Tommy Christiansen 1969

-

Jan Tore Klemmetsen 1979

-

Stig Morterud 1967

-

Esben Madshaven 1988

-

Børre Githmark 1979

-

Eva Løvik 1974

-

Øivor Kristin Håland 1959

-

Tårån Haugstøl 1969

-

Finn Martin Furholt 1949

-

Morten Haugum 1986

-

Erling E. Hægeland 1948

-

Tore Fredvig Erichsen 1973

-

Marius Arion Nilsen 1984

-

Rune Stø 1969

-

Tore Håland 1970

-

Connie Larsson 1972

-

Dag Ommundsen

-

Else Tranberg Gundersen 1950

-

Rudi Løvland 1956

Rødt

-

Rigmor S. Brox 1969 Fevik

-

Tore Wold 1953 Fevik

-

Unni Wold 1962 Grimstad

-

Kim Ytredal 1988 Grimstad

-

Torgeir Schulstock 1968 Grimstad

-

Mohammed Salih Alrawi 1992 Grimstad

-

Tyra Felberg Valle 1998 Grimstad

-

Aleksander Andersen 1999 Grimstad

-

Jenny Bakke 2000 Grimstad

-

Ernst Jøran Plepsch 1969 Fevik

-

Kristoffer Andersen 1992 Fevik

 

Miljøpartiet De Grønne

-

Malene Imre 1972 Fevik

-

Shirin Bagheri 2000 Grimstad

-

Tore Helleland Næss 1982 Grimstad

-

Inge Bergdal 1962 Fevik

-

Jostein Trondal 1975 Grimstad

-

Jens Fauchald 1937 Grimstad

-

Alexandra Raven 2000 Grimstad

-

Thomas Gjesteland 1981 Grimstad

-

Vetle Leinonen-Roeim 1977 Mangler

-

Tonje K. Sørdalen 1983 Grimstad

-

Esben Moy 1962 Mangler

-

Silje Unander 1990 Mangler

Partiet De Kristne

-

Bjørn Arne Engen 1961 Grimstad

-

Annalies Waaland 1940 Molland

-

Fredrik Harald Vesterås 1948

-

Johannes Hemmingby 1953 Grimstad

-

Marilyn Hemmingby 1953 Grimstad

-

Elly Ellingsen 1938 Grimstad

-

Ellen Rødland 1936 Grimstad

-

Liv Kristin Larsen 1966 Grimstad