Høyres Geir Fredrik Sissener (t.v.) går på nytt til valg mot Arbeiderpartiets Robert Cornels Nordli, som vil få konkurranse om ordførerkjedet. Også KrFs gruppeleder Terje Eikin,  Frps gruppeleder Anders Kylland og Venstres gruppeleder Pål Koren Pedersen vil ha gjenvalg.
Høyres Geir Fredrik Sissener (t.v.) går på nytt til valg mot Arbeiderpartiets Robert Cornels Nordli, som vil få konkurranse om ordførerkjedet. Også KrFs gruppeleder Terje Eikin, Frps gruppeleder Anders Kylland og Venstres gruppeleder Pål Koren Pedersen vil ha gjenvalg. Foto: Irene Hegge Guttormsen/Arkiv

Disse stiller til valg i Arendal

Dette er valglistene til kommunevalget i Arendal 2019.

Listene viser navn, fødselsår og bosted. Kandidater i halvfet er forhåndskumulerte.

Venstre

-

Pål Koren Pedersen 1966 Sentrum

-

Cathrine Høyesen Hall 1966 Flosta

-

Ivar Grødal 1968 Tromøy

-

Mona Hauglid 1968 Sentrum

-

Marius Grønnås 1985 Tromøy

-

May Christine Arntzen 1981 Sentrum

-

Christopher McKenzie 1988 Nyli

-

Ellen Raaum Rekdal 1970 Sentrum

-

Martin Tan 1971 Tromøy

-

Edith Fahre 1965 Hisøy

-

Freddy Lomboto Wa Lomboto 1968 Tromøy

-

Anette Saxe 1970 Saltrød

-

Dariusz Albrecht 1972 Sprøkilen

-

Dega Abdi Aman 1962 Nyli

-

Jacob Haugmoen Handegard 1995 Myra

-

Kristine Steen Tveit 1982 Tromøy

-

Harald Røed 1956 Barbu

-

Astrid Magnhild Engesland Lauritzen 1977 Hisøy

-

Einar Bore 1947 Birkenlund

-

Lisbeth Haugmoen Handegard 1967 Myra

-

Frank Roar Ulvestad 1975 Nyli

-

Ingrid Timland Sveen 1996 Songe

-

Claus Wiggen Kamstrup 1971 Birkenlund

-

Unni Ramsvatn 1962 Tromøy

-

Aslak Heim-Pedersen 1953 Sentrum

-

Brit Eva Blekesaune 1952 Songe

-

Per Berge Damsgaard 1958 Nedenes

-

Kristine Tørå Solsvik 1985 Sentrum

-

Tønnes Christian Larssen 1947 Nedenes

-

Elin Helbekkmo Sandvik 1992 Sentrum

-

Just Erik Ormbostad 1950 Nedenes

-

Ingunn Hellerdal 1956 Barbu

-

Knut Arne Songedal 1981 Eydehavn

-

Marie Kristine Strøm-Olsen 1947 Tromøy

-

Elisabeth Johanne Nossen Ellefsen 1969 Flosta

-

Jan Kløvstad 1956 Austre Moland

-

Berit Stephansen 1953 Tromøy

-

Fred Johan Engesæth 1945 Sentrum

-

Anne Marit Tørå 1952 Tromøy

-

Kåre Thorsen 1940 Hisøy

-

Jacob T. Bakken 1940 Birkenlund

Høyre

-

Geir Fredrik Sissener 1965 Kolbjørnsvik

-

Linda Dagestad Øygarden 1971 Kolbjørnsvik

-

Roar Gundersen 1963 Arendal

-

Benedikte S. Nilsen 1972 Arendal

-

Kristoffer Lyngvi-Østerhus 1978 Færvik

-

Gunn Haga Brekka 1977 Arendal

-

Erik Johan Tellefsen Lindøe 1996 Færvik

-

Maiken Messel 1954 Arendal

-

Nina Roland 1972 Færvik

-

Kai Olav Fredriksen 1972 Kolbjørnsvik

-

Ole Tom Tjuslia 1960 Eydehavn

-

Amalie Kollstrand 1997 His

-

Marcel-Pierre Traeet 1997 Arendal

-

Elin Lunde 1972 Arendal

-

Torill Rolstad Larsen 1953 Færvik

-

Haagen S.N. Poppe 1995 Færvik

-

Heidi Tellefsen 1969 Færvik

-

Jens Patrick Holmsen 1995 Færvik

-

Camilla Lien 1986 Bjorbekk

-

Karl Einar Hørte 1967 Arendal

-

Sidsel Pettersen 1960 Arendal

-

Kenneth Engeland Smith 1992 Eydehavn

-

Christian Eek-Jensen 1970 Kolbjørnsvi

-

Geir Magne Lundstøl 1965 Bjorbekk

-

Øyvind Olsen 1956 Færvik

-

Linda B. Skjulestad 1973 Arendal

-

Laila Irene Trydal 1967 Kolbjørnsvik

-

Ernst-Ragnar Pfaff 1969 His

-

Anne Marie Larsen 1962 Eydehavn

-

Jørn Stoveland 1969 Nedenes

-

Rainer Per Einar Finstad 1978 Kolbjørnsvik

-

Heidi Helene Stykket 1964 Kolbjørnsvik

-

Håkon Weierholt 1961 Eydehavn

-

Anne Syrdalen 1952 Arendal

Arbeiderpartiet

-

Robert Cornels Nordli 1976 Saltrød

-

Nina Jentoft 1967 Songe

-

Svein Harald Monsen 1968 Rannekleiv

-

Jelena Høegh-Omdal 1997 Nedenes

-

Atle Svendal 1957 Kolbjørnsvik

-

Cathrine Krogstad Hansen 1975 Hisøy

-

Arne Jenssen 1966 Saltrød

-

Vanja Grut 1971 Myra

-

Morten Kraft 1953 Bie

-

Tanja Maria Javnes Sandåker 1973 Færvik

-

Asbjørn Karl Olsen 1957 Staubø

-

Ramani Konstanse Cornels Nordli 1999

-

Runo Nygård 1966 Saltrød

-

Ann Camilla Schulze-Krogh 1974 Tyholmen

-

Steinar Rasmussen 1956 Saltrød

-

Vigdis Thorbjørnsen 1958 Staubø

-

Amir Poya Ghazi 1980 Saltrød

-

Ingrid Anette Røkke 1985 Bjorbekk

-

Jarl Steinar Odinsen 1952 Hisøy

-

Monika Andersen 1981 Nedenes

-

Petter Vinje Svendsen 1966 Langsæ

-

Fauzia Mohamed Hashi 1957 Longum

-

Tor Jakobsen 1946 Kongshavn

-

Unni Moen 1951 Nedenes

-

Reidar Skaaland 1964 Rykene

-

Åse Trondal 1950 Saltrød

-

Josef Hæier 1966 Longum

-

Alfhild Taraldsen 1946 Kolbjørnsvik

-

Christian Zammit 1981 Eydehavn

-

Siw Lene Mosand Kristensen 1993 Langsæ

-

Jan Askeland 1946 Barbu

-

Anne Halldis Andresen 1962 Songe

-

Jan Rudy Kristensen 1957 Langsæ

-

Liv Andersen 1947 Saltrød

Senterpartiet

-

Milly M. Olimstad Grundesen 1953 Kongshavn

-

Ingjerd Livollen 1986 Rykene

-

Birthe Engesland 1972 His

-

Erik Fløystad 1954 Austre Moland

-

Erik Olimstad 1996 Saltrød

-

Rune Wærstad 1974 Kongshavn

-

Gina Lundberg 1989 Eydehavn

-

Helge Fjellbakk 1955 Arendal

-

Kirsti Svendsen 1970 Nedenes

-

Kristen Bjormyr 1961 Saltrød

-

Siv Brekka 1980 Austre Moland

-

Jostein Bjerga 1981 Løddesøl

-

Vigdis Langemyr 1968 Austre Moland

-

Sivert Wille Svane 1970 Løddesøl

-

Karin Mjåvatn Bjønnum 1976 Nedenes

-

Øystein Fredriksen 1960 Sandum

-

Sissel Tveit Andersen 1960 Krøgenes

-

William Henningsen 1963 Nedenes

-

Vigdis Lavik 1963 Arendal

-

Dag Øyvind Jensen 1962 Rykene

-

Kjell Gunnar Blakstad 1958 Gjennestad

-

Karine Skjævestad Bjormyr 1985 Austre Moland

-

Are Sagbakken Loftesnes 1999 Arendal

-

Halvor Øiestad 1978 Rykene

-

Gunn Ellen Bendiksen 1965 Arendal

-

Nina Lunderød Øverbø 1965 Bjorbekk

-

Eli-Monica Aune Olimstad 1968 Austre Moland

-

Anne Mari Torkildsen 1996 Løddesøl

-

Kjetil Bjønnum 1974 Nedenes

-

Kristian Øverbø 1965 Bjorbekk

-

Dagfinn Brokka Rike 1975 Bjorbekk

-

Jon Olav Kjevik 1957 Austre Moland

-

Stella-Marie Gulbrandsen 1962 Austre Moland

-

Anders Ramleth 1988 Austre Moland

-

Amalie Ødegård Haslestad 1999 Austre Moland

-

Per Steen Jensen 1995 Rykene

-

Inger Johanne Birkeland 1968 Eydehavn

-

Bjørg Thunes Augland 1958 Myra

Kristelig Folkeparti

-

Terje Eikin 1975 Krøgenes

-

Ingebjørg Berstad Torp 1961 Strømsbuneset

-

Ole Glenn Tvermyr 1981 Austre Moland

-

Øystein Olsen Krogstad 1960 Strengereid

-

Eva Kleivane 1960 His

-

Johannes Vålandsmyr 1988 Torsbuåsen

-

Åse Høiås Nilsen 1954 Staubø

-

Joachim Andersen 1993 Nedenes

-

Torunn Anna Omholt 1965 Strømsbuåsen

-

Trygve Holtebekk 1967 Austre Moland

-

Ingeborg Lobben Gjennestad 1959 Rykene

-

Jon Øyvind Reme 1982 Færvik

-

Steinar Høyland 1963 Eydehavn

-

Anne-Marit Eppeland Bilstad 1990

-

Frank Sivertsen 1957 Løddesøl

-

Per Inge Eide 1947 Barbu

-

Thea Eikin 2000 Krøgenes

-

Torunn Fløystad Brømnes 1957 Austre Moland

-

Frode Aanonsen 1970 Nedenes

-

Jennie-Ann Duus 1961 Myra

-

Jan Egil Larssen 1953 Tybakken

-

Jan Willy Jensen 1950 Barbu

-

Kristian Jakobsen 1941 Bjorbekk

Sosialistisk Venstreparti

-

Inger Brokka de Ruiter 1984

-

Einar Krafft Myhren 1965

-

Amina Bitar 1983

-

Fredrik Wilhelm Schulze-Krogh 1973

-

Cille Steenfeldt-Foss 1958

-

Harald Bjørløw 1947

-

Karen Landmark 1974

-

Fredrick Høyer-Berntsen 1982

-

Tunne Torstveit 1957

-

Gjermund Orrego Børtinghus Bjørndal 1980

-

Linda Jane Storhaug 1948

-

Kai Christoffersen 1965

-

Svala Torstveit 2000

-

Lars Kullerud 1959

-

Marit Nødtvedt 1960

-

Morten Wattø 1980

-

Turid Kindt Pedersen 1955

-

Trude Bollmann Pedersen 1972

-

Arnt Christensen 1954

-

Bjørg Øygarden 1960

-

Kurt Henning Johnsen 1968

-

Helga Lid Ball 1936

-

Eirik Sørsdal 1940

-

Torunn Tørå 1945

-

Rune Sævre 1953

Fremskrittspartiet

-

Anders Kylland 1967 Arendal

-

Ingrid Skårmo 1945 Saltrød

-

Andreas Arff 1980 Kongshavn

-

Maurith J. Fagerland 1960 Arendal

-

Edward Terjesen 1952 Saltrød

-

Torbjørn Nilsen 1964 Staubø

-

Marianne Kjølner 1978 Færvik

-

Johnny Ingwersen 1967 Eydehavn

-

Martin Arff 1981 Arendal

-

Odd Arild Lilleaas 1980 Arendal

-

Lola Maria Klæbo 1958 Saltrød

-

Sylvi Hardy 1941 Færvik

-

Christian Byholt Endresen 1977 Færvik

-

Raymond Skorstad 1958 Bjorbekk

-

Terje Stiansen 1968 Nedenes

-

Sverre Monsen 1962 Nedenes

-

Chim Andreas Kjølner 1978 Færvik

-

Olav Olsbunes 1962 His

-

Walter Løvendahl 1965 His

-

Hans-Magne Tysseland 1962 Arendal

-

Wenche Madshaven 1957 Nedenes

-

Gunnar Emil Fredriksen 1962 Arendal

-

Jan Petter Zonneveld 1965 Kolbjørnsvik

-

Finn Arne Marcussen 1973 Arendal

-

Arne Austenå 1938 Rykene

-

Arne Mørland 1979 Arendal

-

Arne Heen 1934 Nedenes

-

Håkon Barth 1966 Arendal

-

Kåre L.H. Andersen 1938 Arendal

-

Aina Hee Nygård 1996 Kolbjørnsvik

-

Åshild Bruun-Gundersen 1986 Nedenes

Rødt

1. Jonny Ingebrigtsen 1957 Miljøarbeider

2. Gunhilde Langerud 1958 Systemutvikler

3. Lætif Akber 1977 Barnernskonsulent

4. Janne Rørvik 1965

5. Adrian Ledaal Gundersen 2001 Student

6. Bodil Kanstad Hansen 1959

7. Inge Engeland Johansen 1961

8. Ingvild Reinertsen 1962

9. Joachim Øren 1991

10. Erik Gjendem 1962 Pensjonist

11. Lars M. Augland 1958 Bonde

12. Tora Marie Jakobsen 1951

13. Gunnar Danielsen 1946 Pensjonist

14. Jacoba Skaug 1982

Miljøpartiet De Grønne

-

Jens Aldo Carrizo-Nilsen 1990 His

-

Martine Alise Kvam 1994 Færvik

-

Silje Vanessa Samuelsen 1974 Arendal

-

Stian Spanne Iversen 1980 Arendal

-

Bjørg Fossli 1971 Eydehavn

-

Jenny Rose Bengtson 1993 Eydehavn

-

Rebekka Lundstrøm 1980 Arendal

-

Edvard Leiros 1992 Saltrød

-

Trond Gunnar Hansen 1948 Arendal

-

John-Thomas Michelet 1984 Færvik

-

Rudolf Franciskus Sneek 1956 Arendal

-

Anna Maria Kolasa 1981 Arendal

-

Vidar Sigmund Øy 1949 Færvik

-

Sven Aake Bjørke 1950 Arendal

-

Tonje Følling Valenzuela 1964 Arendal

Pensjonistpartiet

-

Harrieth Møller Lindseth 1943 Kongshavn

-

Ingebjørg Amanda Godskesen 1957 Nedenes

-

Anne Grete Næs Heddan 1953 Arendal

-

Normann Agnor Årsbog 1951 Kongshavn

-

Arne Martin Torbjørnsen 1953 Arendal

-

Terje Almaas 1950 Arendal

-

Margareth Baldersheim 1946 Arendal

-

Ingart Blikra 1949 Hisøy

-

Tore Torjussen 1939 Bjorbekk

-

Leif Henriksen 1949 Eydehavn

-

Karin Kärmann 1944 Bjorbekk

-

Odd Bendik Tengelsen 1945 Songe

-

Eldbjørg Y. Tengelsen 1950  Songe

Helsepartiet

-

Knut Tveiten 1960 Ambulansearbeider

-

Renate Johansen 1981 Sykepleier

-

Tone Pernille Sivertsen 1969 Næringsdrivende

-

Lill Thommesen 1969 Ungdomsarbeider

-

Erling Steen 1950 Kontor

-

Pål Frydenberg 1954 Pensjonist

-

Finn Øygarden 1967 Lærer

-

Tove Andreassen 1960 Jordmor

-

Daniel René Thommesen 1997 Helsefagarbeider

-

Marit Melvær 1962 Psykisk helsefagarbeider

-

Bjørn Liene Gundersen 1983 Sivilingeniør

-

Egil Hagen 1958 Dr.med.

Hovelista

-

Thore K. Karlsen 1946

-

Kristina Stenlund Larsen 1972

-

Tomm W. Christiansen 1972

-

Odd B. Austarheim 1948

-

Lars Ødeskaug 1953

-

Bente Lillian Nilsen 1949

-

Martin K. Halvorsen 1964

-

Inger Marie Gundersen 1957

-

Erik Hedberg 1947

-

John Erling Johnsen 1956

-

Gro Johansen 1956

-

Kjell Jensen 1945

-

Randolph C. Endresen, 1945

-

Anne Marie Simonsen 1955

-

Ole Petter K. Bergersen 1957

-

Søren Aanonsen 1959

-

Laila T. Stunes 1947

-

Svein M. Dahl 1974

-

Jannike Lundberg 1991

-

Anne-Cathrine Nygård 1966

Partiet De Kristne

-

Einar Christensen 1955 Båtreparatør Arendal

-

Jessica Sarah Christensen 1994 Distributør Arendal

-

Torbjørn Hørte 1969 Bryggemontør Eydehavn

-

Susanne Filseth 1941 Pensjonist Færvik

-

Rebecca C. Hoskuldsen  1996 Kunstner Arendal

-

Roar Helland 1950 Pensjonist Saltrød

-

Tor Willy Johansen 1942 Pensjonist Arendal

-

Pål Inge Larsen 1988 Trygdet Arendal

-

Brit Uhr Svenningsen 1946 Pensjonist His

-

Liv-Marita Trøan 1987 Barnehageassistent Færvik

Liberalistene

-

Daniel Fosseli 1989 Nedenes

-

Oda Kragset 1991 Nedenes

-

Veronica Marie Danielsen 1995 Arendal

-

Liney Dana Elvarsdottir 1993 Nedenes

-

Tore Sebastian Damgaard 1993 Nedenes

-

Kristian Dannevig 1983 Nedenes

-

Geir Steinar Svoren 1991 Saltrød

-

Hans-Martin Kamnes 1995 Kongshavn

-

Sindre Lolland Thømt 1981 Færvik

-

Harald Dreier Ludinanos 1986 Arendal

-

André Brekkemoen 1986 Arendal

-

Mathias Antonsen Bråtlund 1995 Eydehavn