annonse

Disse stiller til valg i Arendal

Kampen om ordførerkjedet
LISTETOPPER: Høyres Geir Fredrik Sissener (t.v.) og ordfører Robert Cornels Nordli (Ap), får konkurranse også fra Terje Eikin (KrF), Anders Kylland (Frp) og Pål Koren Pedersen (V). (Foto: Irene Hegge Guttormsen/Arkiv)

Dette er valglistene til kommunevalget i Arendal 2019.

Tore Ellingsen

Listene viser navn, fødselsår og bosted. Kandidater i halvfet er forhåndskumulerte.

Venstre

  1. Pål Koren Pedersen 1966 Sentrum

  2. Cathrine Høyesen Hall 1966 Flosta

  3. Ivar Grødal 1968 Tromøy

  4. Mona Hauglid 1968 Sentrum

  5. Marius Grønnås 1985 Tromøy

  6. May Christine Arntzen 1981 Sentrum

  7. Christopher McKenzie 1988 Nyli

  8. Ellen Raaum Rekdal 1970 Sentrum

  9. Martin Tan 1971 Tromøy

  10. Edith Fahre 1965 Hisøy

  11. Freddy Lomboto Wa Lomboto 1968 Tromøy

  12. Anette Saxe 1970 Saltrød

  13. Dariusz Albrecht 1972 Sprøkilen

  14. Dega Abdi Aman 1962 Nyli

  15. Jacob Haugmoen Handegard 1995 Myra

  16. Kristine Steen Tveit 1982 Tromøy

  17. Harald Røed 1956 Barbu

  18. Astrid Magnhild Engesland Lauritzen 1977 Hisøy

  19. Einar Bore 1947 Birkenlund

  20. Lisbeth Haugmoen Handegard 1967 Myra

  21. Frank Roar Ulvestad 1975 Nyli

  22. Ingrid Timland Sveen 1996 Songe

  23. Claus Wiggen Kamstrup 1971 Birkenlund

  24. Unni Ramsvatn 1962 Tromøy

  25. Aslak Heim-Pedersen 1953 Sentrum

  26. Brit Eva Blekesaune 1952 Songe

  27. Per Berge Damsgaard 1958 Nedenes

  28. Kristine Tørå Solsvik 1985 Sentrum

  29. Tønnes Christian Larssen 1947 Nedenes

  30. Elin Helbekkmo Sandvik 1992 Sentrum

  31. Just Erik Ormbostad 1950 Nedenes

  32. Ingunn Hellerdal 1956 Barbu

  33. Knut Arne Songedal 1981 Eydehavn

  34. Marie Kristine Strøm-Olsen 1947 Tromøy

  35. Elisabeth Johanne Nossen Ellefsen 1969 Flosta

  36. Jan Kløvstad 1956 Austre Moland

  37. Berit Stephansen 1953 Tromøy

  38. Fred Johan Engesæth 1945 Sentrum

  39. Anne Marit Tørå 1952 Tromøy

  40. Kåre Thorsen 1940 Hisøy

  41. Jacob T. Bakken 1940 Birkenlund

Høyre

  1. Geir Fredrik Sissener 1965 Kolbjørnsvik

  2. Linda Dagestad Øygarden 1971 Kolbjørnsvik

  3. Roar Gundersen 1963 Arendal

  4. Benedikte S. Nilsen 1972 Arendal

  5. Kristoffer Lyngvi-Østerhus 1978 Færvik

  6. Gunn Haga Brekka 1977 Arendal

  7. Erik Johan Tellefsen Lindøe 1996 Færvik

  8. Maiken Messel 1954 Arendal

  9. Nina Roland 1972 Færvik

  10. Kai Olav Fredriksen 1972 Kolbjørnsvik

  11. Ole Tom Tjuslia 1960 Eydehavn

  12. Amalie Kollstrand 1997 His

  13. Marcel-Pierre Traeet 1997 Arendal

  14. Elin Lunde 1972 Arendal

  15. Torill Rolstad Larsen 1953 Færvik

  16. Haagen S.N. Poppe 1995 Færvik

  17. Heidi Tellefsen 1969 Færvik

  18. Jens Patrick Holmsen 1995 Færvik

  19. Camilla Lien 1986 Bjorbekk

  20. Karl Einar Hørte 1967 Arendal

  21. Sidsel Pettersen 1960 Arendal

  22. Kenneth Engeland Smith 1992 Eydehavn

  23. Christian Eek-Jensen 1970 Kolbjørnsvi

  24. Geir Magne Lundstøl 1965 Bjorbekk

  25. Øyvind Olsen 1956 Færvik

  26. Linda B. Skjulestad 1973 Arendal

  27. Laila Irene Trydal 1967 Kolbjørnsvik

  28. Ernst-Ragnar Pfaff 1969 His

  29. Anne Marie Larsen 1962 Eydehavn

  30. Jørn Stoveland 1969 Nedenes

  31. Rainer Per Einar Finstad 1978 Kolbjørnsvik

  32. Heidi Helene Stykket 1964 Kolbjørnsvik

  33. Håkon Weierholt 1961 Eydehavn

  34. Anne Syrdalen 1952 Arendal

Arbeiderpartiet

  1. Robert Cornels Nordli 1976 Saltrød

  2. Nina Jentoft 1967 Songe

  3. Svein Harald Monsen 1968 Rannekleiv

  4. Jelena Høegh-Omdal 1997 Nedenes

  5. Atle Svendal 1957 Kolbjørnsvik

  6. Cathrine Krogstad Hansen 1975 Hisøy

  7. Arne Jenssen 1966 Saltrød

  8. Vanja Grut 1971 Myra

  9. Morten Kraft 1953 Bie

  10. Tanja Maria Javnes Sandåker 1973 Færvik

  11. Asbjørn Karl Olsen 1957 Staubø

  12. Ramani Konstanse Cornels Nordli 1999

  13. Runo Nygård 1966 Saltrød

  14. Ann Camilla Schulze-Krogh 1974 Tyholmen

  15. Steinar Rasmussen 1956 Saltrød

  16. Vigdis Thorbjørnsen 1958 Staubø

  17. Amir Poya Ghazi 1980 Saltrød

  18. Ingrid Anette Røkke 1985 Bjorbekk

  19. Jarl Steinar Odinsen 1952 Hisøy

  20. Monika Andersen 1981 Nedenes

  21. Petter Vinje Svendsen 1966 Langsæ

  22. Fauzia Mohamed Hashi 1957 Longum

  23. Tor Jakobsen 1946 Kongshavn

  24. Unni Moen 1951 Nedenes

  25. Reidar Skaaland 1964 Rykene

  26. Åse Trondal 1950 Saltrød

  27. Josef Hæier 1966 Longum

  28. Alfhild Taraldsen 1946 Kolbjørnsvik

  29. Christian Zammit 1981 Eydehavn

  30. Siw Lene Mosand Kristensen 1993 Langsæ

  31. Jan Askeland 1946 Barbu

  32. Anne Halldis Andresen 1962 Songe

  33. Jan Rudy Kristensen 1957 Langsæ

  34. Liv Andersen 1947 Saltrød

Senterpartiet

  1. Milly M. Olimstad Grundesen 1953 Kongshavn

  2. Ingjerd Livollen 1986 Rykene

  3. Birthe Engesland 1972 His

  4. Erik Fløystad 1954 Austre Moland

  5. Erik Olimstad 1996 Saltrød

  6. Rune Wærstad 1974 Kongshavn

  7. Gina Lundberg 1989 Eydehavn

  8. Helge Fjellbakk 1955 Arendal

  9. Kirsti Svendsen 1970 Nedenes

  10. Kristen Bjormyr 1961 Saltrød

  11. Siv Brekka 1980 Austre Moland

  12. Jostein Bjerga 1981 Løddesøl

  13. Vigdis Langemyr 1968 Austre Moland

  14. Sivert Wille Svane 1970 Løddesøl

  15. Karin Mjåvatn Bjønnum 1976 Nedenes

  16. Øystein Fredriksen 1960 Sandum

  17. Sissel Tveit Andersen 1960 Krøgenes

  18. William Henningsen 1963 Nedenes

  19. Vigdis Lavik 1963 Arendal

  20. Dag Øyvind Jensen 1962 Rykene

  21. Kjell Gunnar Blakstad 1958 Gjennestad

  22. Karine Skjævestad Bjormyr 1985 Austre Moland

  23. Are Sagbakken Loftesnes 1999 Arendal

  24. Halvor Øiestad 1978 Rykene

  25. Gunn Ellen Bendiksen 1965 Arendal

  26. Nina Lunderød Øverbø 1965 Bjorbekk

  27. Eli-Monica Aune Olimstad 1968 Austre Moland

  28. Anne Mari Torkildsen 1996 Løddesøl

  29. Kjetil Bjønnum 1974 Nedenes

  30. Kristian Øverbø 1965 Bjorbekk

  31. Dagfinn Brokka Rike 1975 Bjorbekk

  32. Jon Olav Kjevik 1957 Austre Moland

  33. Stella-Marie Gulbrandsen 1962 Austre Moland

  34. Anders Ramleth 1988 Austre Moland

  35. Amalie Ødegård Haslestad 1999 Austre Moland

  36. Per Steen Jensen 1995 Rykene

  37. Inger Johanne Birkeland 1968 Eydehavn

  38. Bjørg Thunes Augland 1958 Myra

Kristelig Folkeparti

  1. Terje Eikin 1975 Krøgenes

  2. Ingebjørg Berstad Torp 1961 Strømsbuneset

  3. Ole Glenn Tvermyr 1981 Austre Moland

  4. Øystein Olsen Krogstad 1960 Strengereid

  5. Eva Kleivane 1960 His

  6. Johannes Vålandsmyr 1988 Torsbuåsen

  7. Åse Høiås Nilsen 1954 Staubø

  8. Joachim Andersen 1993 Nedenes

  9. Torunn Anna Omholt 1965 Strømsbuåsen

  10. Trygve Holtebekk 1967 Austre Moland

  11. Ingeborg Lobben Gjennestad 1959 Rykene

  12. Jon Øyvind Reme 1982 Færvik

  13. Steinar Høyland 1963 Eydehavn

  14. Anne-Marit Eppeland Bilstad 1990

  15. Frank Sivertsen 1957 Løddesøl

  16. Per Inge Eide 1947 Barbu

  17. Thea Eikin 2000 Krøgenes

  18. Torunn Fløystad Brømnes 1957 Austre Moland

  19. Frode Aanonsen 1970 Nedenes

  20. Jennie-Ann Duus 1961 Myra

  21. Jan Egil Larssen 1953 Tybakken

  22. Jan Willy Jensen 1950 Barbu

  23. Kristian Jakobsen 1941 Bjorbekk

Sosialistisk Venstreparti

  1. Inger Brokka de Ruiter 1984

  2. Einar Krafft Myhren 1965

  3. Amina Bitar 1983

  4. Fredrik Wilhelm Schulze-Krogh 1973

  5. Cille Steenfeldt-Foss 1958

  6. Harald Bjørløw 1947

  7. Karen Landmark 1974

  8. Fredrick Høyer-Berntsen 1982

  9. Tunne Torstveit 1957

  10. Gjermund Orrego Børtinghus Bjørndal 1980

  11. Linda Jane Storhaug 1948

  12. Kai Christoffersen 1965

  13. Svala Torstveit 2000

  14. Lars Kullerud 1959

  15. Marit Nødtvedt 1960

  16. Morten Wattø 1980

  17. Turid Kindt Pedersen 1955

  18. Trude Bollmann Pedersen 1972

  19. Arnt Christensen 1954

  20. Bjørg Øygarden 1960

  21. Kurt Henning Johnsen 1968

  22. Helga Lid Ball 1936

  23. Eirik Sørsdal 1940

  24. Torunn Tørå 1945

  25. Rune Sævre 1953

Fremskrittspartiet

  1. Anders Kylland 1967 Arendal

  2. Ingrid Skårmo 1945 Saltrød

  3. Andreas Arff 1980 Kongshavn

  4. Maurith J. Fagerland 1960 Arendal

  5. Edward Terjesen 1952 Saltrød

  6. Torbjørn Nilsen 1964 Staubø

  7. Marianne Kjølner 1978 Færvik

  8. Johnny Ingwersen 1967 Eydehavn

  9. Martin Arff 1981 Arendal

  10. Odd Arild Lilleaas 1980 Arendal

  11. Lola Maria Klæbo 1958 Saltrød

  12. Sylvi Hardy 1941 Færvik

  13. Christian Byholt Endresen 1977 Færvik

  14. Raymond Skorstad 1958 Bjorbekk

  15. Terje Stiansen 1968 Nedenes

  16. Sverre Monsen 1962 Nedenes

  17. Chim Andreas Kjølner 1978 Færvik

  18. Olav Olsbunes 1962 His

  19. Walter Løvendahl 1965 His

  20. Hans-Magne Tysseland 1962 Arendal

  21. Wenche Madshaven 1957 Nedenes

  22. Gunnar Emil Fredriksen 1962 Arendal

  23. Jan Petter Zonneveld 1965 Kolbjørnsvik

  24. Finn Arne Marcussen 1973 Arendal

  25. Arne Austenå 1938 Rykene

  26. Arne Mørland 1979 Arendal

  27. Arne Heen 1934 Nedenes

  28. Håkon Barth 1966 Arendal

  29. Kåre L.H. Andersen 1938 Arendal

  30. Aina Hee Nygård 1996 Kolbjørnsvik

  31. Åshild Bruun-Gundersen 1986 Nedenes

Rødt

1. Jonny Ingebrigtsen 1957 Miljøarbeider

2. Gunhilde Langerud 1958 Systemutvikler

3. Lætif Akber 1977 Barnernskonsulent

4. Janne Rørvik 1965

5. Adrian Ledaal Gundersen 2001 Student

6. Bodil Kanstad Hansen 1959

7. Inge Engeland Johansen 1961

8. Ingvild Reinertsen 1962

9. Joachim Øren 1991

10. Erik Gjendem 1962 Pensjonist

11. Lars M. Augland 1958 Bonde

12. Tora Marie Jakobsen 1951

13. Gunnar Danielsen 1946 Pensjonist

14. Jacoba Skaug 1982

Miljøpartiet De Grønne

  1. Jens Aldo Carrizo-Nilsen 1990 His

  2. Martine Alise Kvam 1994 Færvik

  3. Silje Vanessa Samuelsen 1974 Arendal

  4. Stian Spanne Iversen 1980 Arendal

  5. Bjørg Fossli 1971 Eydehavn

  6. Jenny Rose Bengtson 1993 Eydehavn

  7. Rebekka Lundstrøm 1980 Arendal

  8. Edvard Leiros 1992 Saltrød

  9. Trond Gunnar Hansen 1948 Arendal

  10. John-Thomas Michelet 1984 Færvik

  11. Rudolf Franciskus Sneek 1956 Arendal

  12. Anna Maria Kolasa 1981 Arendal

  13. Vidar Sigmund Øy 1949 Færvik

  14. Sven Aake Bjørke 1950 Arendal

  15. Tonje Følling Valenzuela 1964 Arendal

Pensjonistpartiet

  1. Harrieth Møller Lindseth 1943 Kongshavn

  2. Ingebjørg Amanda Godskesen 1957 Nedenes

  3. Anne Grete Næs Heddan 1953 Arendal

  4. Normann Agnor Årsbog 1951 Kongshavn

  5. Arne Martin Torbjørnsen 1953 Arendal

  6. Terje Almaas 1950 Arendal

  7. Margareth Baldersheim 1946 Arendal

  8. Ingart Blikra 1949 Hisøy

  9. Tore Torjussen 1939 Bjorbekk

  10. Leif Henriksen 1949 Eydehavn

  11. Karin Kärmann 1944 Bjorbekk

  12. Odd Bendik Tengelsen 1945 Songe

  13. Eldbjørg Y. Tengelsen 1950  Songe

Helsepartiet

  1. Knut Tveiten 1960 Ambulansearbeider

  2. Renate Johansen 1981 Sykepleier

  3. Tone Pernille Sivertsen 1969 Næringsdrivende

  4. Lill Thommesen 1969 Ungdomsarbeider

  5. Erling Steen 1950 Kontor

  6. Pål Frydenberg 1954 Pensjonist

  7. Finn Øygarden 1967 Lærer

  8. Tove Andreassen 1960 Jordmor

  9. Daniel René Thommesen 1997 Helsefagarbeider

  10. Marit Melvær 1962 Psykisk helsefagarbeider

  11. Bjørn Liene Gundersen 1983 Sivilingeniør

  12. Egil Hagen 1958 Dr.med.

Hovelista

  1. Thore K. Karlsen 1946

  2. Kristina Stenlund Larsen 1972

  3. Tomm W. Christiansen 1972

  4. Odd B. Austarheim 1948

  5. Lars Ødeskaug 1953

  6. Bente Lillian Nilsen 1949

  7. Martin K. Halvorsen 1964

  8. Inger Marie Gundersen 1957

  9. Erik Hedberg 1947

  10. John Erling Johnsen 1956

  11. Gro Johansen 1956

  12. Kjell Jensen 1945

  13. Randolph C. Endresen, 1945

  14. Anne Marie Simonsen 1955

  15. Ole Petter K. Bergersen 1957

  16. Søren Aanonsen 1959

  17. Laila T. Stunes 1947

  18. Svein M. Dahl 1974

  19. Jannike Lundberg 1991

  20. Anne-Cathrine Nygård 1966

Partiet De Kristne

  1. Einar Christensen 1955 Båtreparatør Arendal

  2. Jessica Sarah Christensen 1994 Distributør Arendal

  3. Torbjørn Hørte 1969 Bryggemontør Eydehavn

  4. Susanne Filseth 1941 Pensjonist Færvik

  5. Rebecca C. Hoskuldsen  1996 Kunstner Arendal

  6. Roar Helland 1950 Pensjonist Saltrød

  7. Tor Willy Johansen 1942 Pensjonist Arendal

  8. Pål Inge Larsen 1988 Trygdet Arendal

  9. Brit Uhr Svenningsen 1946 Pensjonist His

  10. Liv-Marita Trøan 1987 Barnehageassistent Færvik

Liberalistene

  1. Daniel Fosseli 1989 Nedenes

  2. Oda Kragset 1991 Nedenes

  3. Veronica Marie Danielsen 1995 Arendal

  4. Liney Dana Elvarsdottir 1993 Nedenes

  5. Tore Sebastian Damgaard 1993 Nedenes

  6. Kristian Dannevig 1983 Nedenes

  7. Geir Steinar Svoren 1991 Saltrød

  8. Hans-Martin Kamnes 1995 Kongshavn

  9. Sindre Lolland Thømt 1981 Færvik

  10. Harald Dreier Ludinanos 1986 Arendal

  11. André Brekkemoen 1986 Arendal

  12. Mathias Antonsen Bråtlund 1995 Eydehavn

 

Klikk for å se kommentarer ()

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på agderposten.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.

annonse

annonse

annonse