• Tips oss
  • Nyheter
  • Næringsliv
  • Trafikk
  • Meninger
  • eAvis

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Meninger →

Har du sett mystiske lysfenomener på himmelen?

Norsk Romsenter får ofte spørsmål om ulike fenomener på himmelen. Kan det være en UFO, en fiendtlig drone eller en komet på vei mot jorda? Hvordan skiller man egentlig mellom de millionene av lys man ser på himmelen? Heldigvis trenger man ikke være ekspert for å finne ut av hva man har sett.

foto
Mystisk lys observert over Nord-Norge 22. februar 2018. Slike observasjoner fører ofte til UFO-alarm hos mange, men dette viste seg å være en Falcon9 rakett fra SpaceX som avfyrte rakettmotoren høyt oppe i atmosfæren. Bildet er sammensatt av to bilder, og viser utviklingen av fenomenet. Foto: Øystein Lunde Ingvaldsen
Pål Brekke Fagsjef, Norsk Romsenter
Nora Hagesæther Kommunikasjonsrådgiver ved Norsk Romsenter.
Oppdatert: mandag 9. januar 2023 kl. 07:41
Du leser nå en kronikk. Den uttrykker innsenderens mening.
Publisert: mandag 9. januar 2023 kl. 07:41 Oppdatert: mandag 9. januar 2023 kl. 07:41
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Leserinnlegg
  • Norsk Romsenter
  • UFO
  • Verdensrommet
  • Kronikk
Nyhetsredaktør
Pål Yngve Berg
Sjefredaktør
Katrine Lia
Åpningstider
Sentralbord man-fre: 08:00-16:00
Telefon: 37 00 37 00
Besøksadresse
Østregate 5, 4836 Arendal
Postadresse
Østregate 3, 4836 Arendal
Kontakt oss
Redaksjonen
Kundeservice
Marked
Abonnement
Vilkår

Agderposten arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Agderposten har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © Agderposten.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.