NÅDDE IKKE OPP: ØIF Arendal klarte ikke ta opp kampen mot Fyllingen. Foto: Tor Helge Løvåsen

Skuffet over ØIF-tap

Fyllingen slo ØIF Arendal 33-26 i Framohallen i Bergen søndag. Trener Leif Gautestad er skuffet over rot og manglende forsvar.

Annonse
Annonse

Rundt 300 tilskuere fulgte kampen mellom Fyllingen og ØIF Arendal.

Fyllingen tok kjapt initiativ i kampen, og sendte ballen til strek som sto alene, men Medhus reddet. ØIF satte opp farten, og med Sondre Paulsen ledig på kanten kunne han sette ballen i mål, og sørge for at 1,40 inn i kampen, tok ØIF Arendal ledelsen. Eirik Heia Pedersen fulgte opp, og sørget for 2-0.  

Da ble det fart i Fyllingen som 4.45 inn i kampen scoret sitt første mål. 

Deretter gikk det jevnt oppover for begge lagene, som gikk til pause med en liten ledelse til hjemmelaget Fyllingen, 17-12.

Etter pausen dror Fyllingen fra ØIF Arendal, og ledet på det meste med 11 mål.

ØIF begynte å ta innpå med ti minutter igjen av kampen, men klarte aldri ta igjen ledelsen. Dermed vant  hjemmelaget 33-26.

- Kampen var en skuffelse. Det manglet samhandling, og vi fremsto som tannlause, sier Leif Gautestad til Radio P5 etter kampen.

27. desember går neste kamp - hjemme i Nedeneshallen mot Nøtterøy.

Før kampen sa ØIF-trener Leif Gautestad dette:

 Jeg håper kvaliteten i laget er god nok til å kunne ta en skikkelig revansje for både tidligere skreller (les: utklassinger) – og ikke minst det uavgjorte 29-29-resultatet fra hjemmekampen i Nedeneshallen 18. september.

– For oss gjelder det å beholde flyten og humøret. Og så må vi spille forsvar. Særlig gjelder det å stå imot Fyllingens høyreside, med Harald Reinkind, Kristian Bjørnsen og Eivind Tangen. Vi har også en utfordring mot Fyllingens offensive 5-1-forsvar. Klarer vi å vinne i Bergen for første gang, så begynner det å smake fugl, sa ØIF Arendals-sjefen Leif Gautestad til Agderposten før kampen.

ØIF Arendal stilte med følgende lag i Framohallen:
Målvakter: Svenn-Erik Medhus, Adin Sehovic.
Utespillere: David André Rui, Knut-Inge Jørgensen, Eirik Heia Pedersen, Sondre Paulsen, David Svenningsen, André Jørgensen Hofstøl, Kenny Ekman, Elias Halldorsson, Tobias Gjertsen og Tor Inge Heia.



Radio P5 Webradio
(Http://radio.agderposten.no/mobil/)