CUPDRØM LEVER: ØIF-målvakt Svenn-Erik Medhus og lagkameratene er nå bare et hinder fra cupfinale i Oslo Spektrum i romjula. FOTO: STEIN HARALD ØIGÅRD

ØIF til klubbens første semifinale

ØIF Arendal er i sin første semifinale i håndball-NM etter en overbevisende kvartfinaletriumf mot Herulf.

Annonse
Annonse

Herulf ble sendt hjem til Moss med de knusende sifrende 37-26.  

– Dette er nesten for godt til å være sant. Utrolig morsomt at vi kan bryte barriere også i år, i en sesong der ting har sett tungt ut. I dag så vi hva som bor i guttene når de tør og når de tar ut alt. Endelig presterte vi to gode omganger, med voldsom entusiasme, seiersvilje og tempo. Sesongbeste, oppsummerte ØIF-trener Leif Gautestad overfor Agderposten etter kampslutt.

Sist ØIF Arendal spilte mot Herulf Moss HK i serien for tre uker siden, tapte de 30-33. Da ble ØIF ydmyket i store deler av kampen.

Les også: Alle våre ØIF-saker

Søndag viste austegdene at selv med to toppspillere ute med skader, er de svært slagkraftige.

Til pause ledet ØIF Arendal 16-12.

NM-semfinalen spilles onsdag 16. november.

ØIF møter vinneren av en av disse kvartfinalene:  Haslum – Fyllingen, Drammen – Bækkelaget eller Halden – Runar.

Trekningen skjer nå til torsdag.

Vi fulgte kampen direkte i vinduet under:

Her er livedekningen i tekst



















Åpne i nytt vindu/spiller