annonse

Slik spilles sørlandsderbyene i 2017

SØRLANDSDUELL
SØRLANDSDUELL: Tre sørlandslag i 1. divisjon 2017. (Foto: NTB Scanpix/Jan Espen Thorvildsen/Elisabeth Grosvold)

Arendal tar i mot Jerv hjemme på Myra 6. mai, mens Jerv og Start braker sammen på Levermyr først 3. september.

Bjørn Atle Eide Jon Andreassen

Det er klart etter at Norges Fotballforbund tirsdag offentliggjorde spilleplanen for 1. divisjon 2017, der både Arendal Fotball, FK Jerv og IK Start spiller.

NFF ser dermed ikke ut til å ha tatt hensyn til Arendal Fotballs ønske om å få lokaloppgjør og storlag på besøk på nye Norac Stadion. Arendal må spille vårsesongen på banen på Myra inntil ombyggingen av Bjønnes blir ferdig.

- Veldig skuffende at det ikke blir lokaloppgjør 16 mai, at de ikke tok hensyn til vårt ønske om å møte Jerv på Bjønnes etter at stadion er ferdig. At NFF også klarer å gi Jerv og oss mange hjemmekamper samtidig, er ganske utrolig. Tidenes anledning til å få mange på kamp i sørlandsbyene, også ender de opp med dette oppsettet, sier sportslig leder Geir Fone i Arendal Fotball.

Tar man vekk innbyrdes oppgjør spiller Jerv og Arendal samtidig borte/hjemme i hele 22 av 28 serierunder. 

- Veldig underlig, sier Fone. 

Slik spilles sørlandsderbyene

Slik spiller de tre lagene mot hverandre i 2017:

  • Lørdag 7. mai: Arendal Fotball - FK Jerv

  • Lørdag 28. mai: IK Start - FK Jerv

  • Torsdag 27. juni: IK Start - Arendal Fotball

  • Onsdag 16. august: FK Jerv - Arendal Fotball

  • Søndag 3. september: FK Jerv - IK Start

  • Søndag 22. oktober: Arendal Fotball - IK Start

SPILLEPLAN OBOS-LIGAEN 2017

Runde 1,  2. april  

IK Start - Fredrikstad FK Søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Florø SK - FK Jerv Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - Arendal Fotball Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Strømmen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
SandnesUlf - Elverum Søndag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Åsane Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Levanger Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Bodø/Glimt - Kongsvinger Tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 2,  9. april 

Kongsvinger - IK Start Søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal Fotball - Ull/Kisa Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
FK Jerv - Ranheim Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - SandnesUlf Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Florø SK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Bodø/Glimt Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad FK - Mjøndalen Tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 3, 17. april  

SandnesUlf - Fredrikstad FK Mandag kl 15 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Elverum Mandag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - Levanger Mandag kl 18 (Eurosport Player)
IK Start - Åsane Mandag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Arendal Fotball Mandag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Kongsvinger Mandag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Strømmen Mandag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - FK Jerv Tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 4, 23. april  

Kongsvinger - Ranheim Lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Fredrikstad FK - Bodø/Glimt Søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal Fotball - Florø SK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Ull/Kisa Søndag kl 18 (Eurosport Player)
FK Jerv - Strømmen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Mjøndalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - IK Start Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - SandnesUlf Søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 5, 30. april  

Mjøndalen - Kongsvinger Søndag kl 15 (Eurosport Norge)
FK Jerv - Levanger Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - Elverum Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Åsane Søndag kl 18 (Eurosport Player)
SandnesUlf - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Arendal Fotball Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Fredrikstad FK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Bodø/Glimt - IK Start Tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 6, 7. mai 

Arendal Fotball - FK Jerv Lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Elverum - Ranheim Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad FK - Florø SK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
IK Start - Ull/Kisa Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Strømmen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Bodø/Glimt Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Mjøndalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - SandnesUlf Tirsdag kl 19 (Eurosport Norge)

Runde 7, 13. mai  

Arendal Fotball - Levanger Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
FK Jerv - Kongsvinger Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - IK Start Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Mjøndalen - Elverum Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Fredrikstad FK Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
SandnesUlf - Bodø/Glimt Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - TUIL Tromsdalen Lørdag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Åsane Lørdag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 8, 16. mai 

Bodø/Glimt - Ull/Kisa Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Strømmen Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad FK - FK Jerv Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
IK Start - SandnesUlf Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Arendal Fotball Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Ranheim Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Mjøndalen Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Florø SK Tirsdag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 9, 21. mai 

Mjøndalen - SandnesUlf Fredag kl 19 (Eurosport Norge)
Strømmen - Kongsvinger Søndag kl 15 (Eurosport Norge)
Arendal Fotball - Elverum Søndag kl 18 (Eurosport Player)
FK Jerv - Åsane Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - Bodø/Glimt Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Fredrikstad FK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - IK Start Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 10, 28. mai 

IK Start - FK Jerv Lørdag kl 15 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - Mjøndalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Elverum - Levanger Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad FK - Arendal Fotball Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Kongsvinger - Florø SK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
SandnesUlf - Ull/Kisa Søndag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Ranheim Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Strømmen Søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 11, 4. juni

Mjøndalen - IK Start Søndag kl 1500 (Eurosport Norge)
Arendal Fotball - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 (Eurosport Player)
FK Jerv - Elverum Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Florø SK - SandnesUlf Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Levanger - Åsane Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ranheim - Bodø/Glimt Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Strømmen - Fredrikstad FK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Ull/Kisa - Kongsvinger Søndag kl 18 (Eurosport Player)

Runde 12, 11.juni 

Kongsvinger - Levanger Lørdag kl 1530 (Eurosport Norge)
IK Start - Strømmen Lørdag kl 1800 (Eurosport Norge)
Bodø/Glimt - FK Jerv Søndag kl 15.30 (Eurosport Norge)
Mjøndalen - Ull/Kisa Søndag kl 18 (Eurosport Player)
SandnesUlf - Ranheim Søndag kl 18 (Eurosport Player)
TUIL Tromsdalen - Florø SK Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Åsane - Arendal Fotball Søndag kl 18 (Eurosport Player)
Fredrikstad FK - Elverum Søndag kl 1800 (Eurosport Norge)

Runde 13, 18. juni 

Arendal Fotball - Bodø/Glimt Lørdag kl 1500 ESN
Elverum - Åsane Søndag kl 18 ES Player
FK Jerv - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 ES Player
Florø SK - Ull/Kisa Søndag kl 18 ES Player
Levanger - IK Start Søndag kl 18 ES Player
Ranheim - Mjøndalen Søndag kl 18 ES Player
Strømmen - SandnesUlf Søndag kl 18 ES Player
Fredrikstad FK - Kongsvinger Tirsdag kl 1900 ESN

Runde 14, 25. juni 

Mjøndalen - Florø SK Søndag kl 15 ESN
Bodø/Glimt - Strømmen Søndag kl 18 ES Player
Kongsvinger - Elverum Søndag kl 18 ES Player
SandnesUlf - FK Jerv Søndag kl 18 ES Player
TUIL Tromsdalen - Levanger Søndag kl 18 ES Player
Ull/Kisa - Ranheim Søndag kl 18 ES Player
Åsane - Fredrikstad FK Søndag kl 18 ES Player
IK Start - Arendal Fotball Tirsdag kl 19 ESN

Runde 15, 2. juli 

Strømmen - Mjøndalen Søndag kl 1500 ESN
Elverum - IK Start Søndag kl 18 ES Player
FK Jerv - Ull/Kisa Søndag kl 18 ES Player
Fredrikstad FK - TUIL Tromsdalen Søndag kl 18 ES Player
Kongsvinger - Åsane Søndag kl 18 ES Player
Levanger - Bodø/Glimt Søndag kl 18 ES Player
Ranheim - Florø SK Søndag kl 18 ES Player
Arendal Fotball - SandnesUlf Tirsdag kl 1900 ESN

Runde 16, 23. juli

Bodø/Glimt - Ranheim
Florø SK - Fredrikstad FK
IK Start - Kongsvinger
SandnesUlf - Mjøndalen
Strømmen - FK Jerv
TUIL Tromsdalen - Arendal Fotball
Ull/Kisa - Elverum
Åsane - Levanger

Runde 17, 30. juli

Arendal Fotball - Åsane
Elverum - Florø SK
Fredrikstad FK - Strømmen
Kongsvinger - Ull/Kisa
Levanger - FK Jerv
Mjøndalen - Bodø/Glimt
Ranheim - TUIL Tromsdalen
SandnesUlf - IK Start

Runde 18, 6. august

Bodø/Glimt - Arendal Fotball
FK Jerv - Fredrikstad FK
Florø SK - Kongsvinger
IK Start - Mjøndalen
Strømmen - Levanger
TUIL Tromsdalen - Elverum
Ull/Kisa - SandnesUlf
Åsane - Ranheim

Runde 19, 13. august

Arendal Fotball - Strømmen
Elverum - Bodø/Glimt
Fredrikstad FK - Levanger
IK Start - Florø SK
Kongsvinger - FK Jerv
Mjøndalen - TUIL Tromsdalen
Ranheim - Ull/Kisa
SandnesUlf - Åsane

Runde 20, 16.august

Bodø/Glimt - Fredrikstad FK
FK Jerv - Arendal Fotball
Florø SK - Mjøndalen
Levanger - Elverum
Strømmen - Ranheim
TUIL Tromsdalen - SandnesUlf
Ull/Kisa - IK Start
Åsane - Kongsvinger

Runde 21, 20.august

Arendal Fotball - Fredrikstad FK
Elverum - FK Jerv
IK Start - TUIL Tromsdalen
Kongsvinger - Bodø/Glimt
Mjøndalen - Strømmen
Ranheim - Levanger
SandnesUlf - Florø SK
Åsane - Ull/Kisa

Runde 22,  3.september

Bodø/Glimt - SandnesUlf
FK Jerv - IK Start
Florø SK - TUIL Tromsdalen
Fredrikstad FK - Åsane
Levanger - Arendal Fotball
Ranheim - Kongsvinger
Strømmen - Elverum
Ull/Kisa - Mjøndalen

Runde 23, 10. september

Elverum - Fredrikstad FK
Florø SK - Arendal Fotball
IK Start - Bodø/Glimt
Kongsvinger - Strømmen
Mjøndalen - Ranheim
SandnesUlf - Levanger
TUIL Tromsdalen - Ull/Kisa
Åsane - FK Jerv

Runde 24, 17. september

Arendal Fotball - Mjøndalen
Bodø/Glimt - TUIL Tromsdalen
FK Jerv - SandnesUlf
Fredrikstad FK - IK Start
Levanger - Kongsvinger
Ranheim - Elverum
Strømmen - Åsane
Ull/Kisa - Florø SK

Runde 25, 24. september

Elverum - Arendal Fotball
Florø SK - Ranheim
IK Start - Levanger
Kongsvinger - Fredrikstad FK
Mjøndalen - Åsane
SandnesUlf - Strømmen
TUIL Tromsdalen - FK Jerv
Ull/Kisa - Bodø/Glimt

Runde 26, 1. oktober

Arendal Fotball - Kongsvinger
Bodø/Glimt - Florø SK
FK Jerv - Mjøndalen
Fredrikstad FK - Ull/Kisa
Levanger - TUIL Tromsdalen
Ranheim - SandnesUlf
Strømmen - IK Start
Åsane - Elverum

Runde 27, 15. oktober

Bodø/Glimt - Levanger
Elverum - Kongsvinger
Florø SK - Åsane
IK Start - Ranheim
Mjøndalen - Fredrikstad FK
SandnesUlf - Arendal Fotball
TUIL Tromsdalen - Strømmen
Ull/Kisa - FK Jerv

Runde 28, 22. oktober

Arendal Fotball - IK Start
Elverum - SandnesUlf
FK Jerv - Bodø/Glimt
Fredrikstad FK - Ranheim
Kongsvinger - Mjøndalen
Levanger - Florø SK
Strømmen - Ull/Kisa
Åsane - TUIL Tromsdalen

Runde 29, 29. oktober

Bodø/Glimt - Åsane
Florø SK - Strømmen
IK Start - Elverum
Mjøndalen - Levanger
Ranheim - FK Jerv
SandnesUlf - Kongsvinger
TUIL Tromsdalen - Fredrikstad FK
Ull/Kisa - Arendal Fotball

Runde 30, 5. november

Arendal Fotball - Ranheim
Elverum - Mjøndalen
FK Jerv - Florø SK
Fredrikstad FK - SandnesUlf
Kongsvinger - TUIL Tromsdalen
Levanger - Ull/Kisa
Strømmen - Bodø/Glimt
Åsane - IK Start

Klikk for å se kommentarer ()

Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Vi krever fullt navn. Da blir det mer interessant for andre å lese det du skriver. Trakassering, trusler, hatske meldinger eller reklame aksepteres ikke på agderposten.no. Falske profiler utestenges. Vær saklig og vis respekt når du kommenterer.