Svaner helt på jordet
På et jorde mellom Tveite og Sagene i Arendal har det landet en hel svanefamilie.Dersom ikke familien "Svanesen" klarer å lette i løpet av dagen, vil Arendal fallviltkorps hjelpe dem av gåde.
Det er sansynlig at svanefamilien har slåltt seg ned på jordet mellom Tveite og Sagene, da uværet herjet som verst. Det kan se ut som om familien har trodd det var et vann de slo seg ned på. Svaner har som kjent svært vanskelig for å lette uten å ha nok "rullebane" i form av vann under vingene.
Det var en turgåer som meldte fra til politiet søndag formiddag om svanefamilen. Hun hadde oppdaget dem lørdag ettermiddag, og er veldig bekymret for disse flotte, fredede fuglene.
Arnt Ivar Sørensen i Arendal Viltkorps sier at han vil se på saken i løpet av formiddagen mandag.
- Dersom de ikke har kommet seg på vingene, vil jeg kontakte de rette instanser, og hjelpe familien av gårde, sier han.
Sørensen legger til at svanene ikke lider noen nød på jordet i Arendal. De har vann, og grønt gress på jordet.
I alt befinner det seg syv svaner på jodret. "Svanhild" og "Svanulf", samt deres fem barn.