MØTE PÅ GANGEN: Etter posisjonens gruppemøte er det en samtale mellom Barbu Brygges Bengt Michalsen og ordfører Torill R Larsen. FOTO: VIDAR FLØDE

Setter ned Barbu-utvalg

Varaordfører Tormod Vågsnes (KrF) fremmer forslag på vegne av posisisjonen som de vet de får støtte fra Høyre om. Det blir nei til blokkplanen. Høyre trekker sitt konkrete forslag. Følg saken LIVE her

Annonse
Annonse

Her kan du se tv-sending direkte fra Arendal bystysres behandling av Barbu-saken fra klokken 17.00 torsdag ettermiddag: (kilde: Arendal kommune)


Her kan du diskutere Barbu-saken, og se bilder fra bystyremøtet fra klokken 16.30.


I følge Høyres gruppeleder Einar Halvorsen er partiet tross flere møter ikke blitt enige med ordfører og "posisjonen" om ordlyden i et eventuelt utsettelsesforslag.
Formelt vil bystyret også trolig si nei til reguleringsplanforslaget slik det foreligger med tre blokker og høyder opp til 22,5 meter - for så å sende saken tilbake til plantuvalget med instrukser om at bebyggelsen må bli laverer - Høyre vil kreve at også badepark-forslaget til Peder Syrdalen blir tatt med i en ny og justert plan.

- Slutt å juge

- Slutt å juge! står det på en av plakatene som en flokk ungdommer på 14-16 år har med seg foran livescenen.
- Jeg er konfirmert i Babru kirke. Jeg vil ikke ha blokker! sier David Andersen (15). Flere av de andre er også konfirmert i Babru, og går sterkt i mot blokkene.
- Hvordan går det i bystyret i kveld?
- Jeg tror det blir blokker, men håper på park! sier Jarl-Erik Joten (15).