HOVERETUR: Anthony Gonzales, kjent som M83 skal tilbake til Hovefestivalen. Foto: Pressefoto
M83 tilbake til Hovefestivalen
I 2008 besøkte den franske musikeren Hovefestivalen sist. Til sommeren er M83 tilbake etter å ha høstet lovord for musikken sin over hele Europa.
I fjor ble albumet hans, Pitchfork kåret til fjorårets tredje beste album, melder Hovefestivalen i en pressemelding.
– M83 leverte en fantastisk konsert i Amfiet vårt da han og bandet var her for snart fire år siden. Mannen er et fenomen innen elektronisk musikk og hans filmatiske musikk passer perfekt inn i de spektakulære omgivelsene på Hove, sier festivalens bookingansvarlige, Toffen Gunnufsen i presseldingen.
Anthony Gonzales slapp under navnet M83 sitt første album i 2001 og har gjennom hele 2000-tallet sakte, men sikkert rukket å bli en av vår tids mest innflytelsesrike artister.
Musikken er hyppig brukt i alt fra Hollywood-filmer og -serier til bilprogrammet Top Gear. Anthony Gonzales har også remikset en rekke store artister som Depeche Mode, Daft Punk, Bloc Party, Deftones og White Lies med stor suksess.
Foreløpig er blant andre Skrillex, Mac Miller, Beirut, Jonas Alaska og Iceage klare for årets musikkfest på Tromøy.