GIR BORT: Arbeidsleder Ole Pettersen i Proflex gir bort møbler til uken.
Gir gratis møbler
Neste uke deler en forretning i Arendal ut møbler helt gratis. Årsak: Lageret er fullt!
– Vi er nødt til å rydde opp. Tilgangen på møbler er altfor stor, sier Anita Aanonsen Jernquist.
Hun er daglig leder i Agder Renovasjon på Brennevinsmyra, og snakker om Gjenbruksbutikken like ved siden av søppelfyllinga i Arendal. At butikken ligger ved søpla, har imidlertid ikke så mye å si for kvaliteten på møblene og de andre gjenstandene som til vanlig er til salgs i butikken som drives av Proflex.
I TVA-reportasjen du kan se i vinduet over kan du se mange av de fine tingene som finnes i forretningen, samtidig som de ansatte forteller hvorfor gjenbruk blir mer og mer viktig i årene som kommer.
Snart blir det ikke lov å deponere restavfall. I stedet skal det kjøres til Kristiansand for brenning.
– Både økonomisk og med tanke på miljøet er gjenbruk viktig, sier Aanonsen Jernquist.
Der er for tiden så mange som leverer varer til dem at møbellageret er helt fullt. Derfor skal de en dag i neste uke gi ut møbler gratis.