Dagens vær
Kjørte langt: Øyvind Kvinlog Brakstad kjørte helt fra Sandes i Rogaland til Grimstad for å kjøpe den nye iPhone-modellen. Fotomontasje: Ingmar Brokka Rike
Kjørte 60 mil for ny iPhone

Øyvind Kvinlog Brakstad (20) fra Sandnes i Rogaland var fast bestemt på at han skulle ha Iphone 4 da den ble lansert i sommer. Det endte med at han måtte kjøre helt til Grimstad for å kjøpe den.

Torstein Kvale Jr
tokv@agderposten.no 37 00 37 00

10. September 2010 15:53 - Sist oppdatert: 10. September 2010 20:23


– Lillebroren min ringte rundt til forskjellige butikker, og det viste seg at Euronics i Grimstad var den nærmeste butikken som hadde telefonen på lager, sier Brakstad.

Etter å ha brukt den forrige iPhone-modellen, ble han rett og slett hektet. 20-åringen var fast bestemt på at han skulle ha den nye modellen, som ble lansert i Norge 30. juli. Få dager etter lanseringen satte han seg i bilen og kjørte til Grimstad, en tur på omtrent 30 mil hver vei.


– Var verdt turen

– Jeg hadde ikke forhåndsbestilt telefonen og ville ha den der og da. Da var det jo ikke annet å gjøre enn å ta turen til Grimstad, sier Øyvind Kvinlog Brakstad.

Han hadde egentlig satt Kristiansand som grense for hvor langt han var villig til å kjøre.

– Men Grimstad er jo ikke så langt unna...

Til sammen kjørte han rundt 60 mil – kun for en telefon, som koster mellom 4.000 og 5.000 kroner uten bindingstid.

– Hva er det egentlig med Iphone som gjorde at du tok turen helt til Grimstad?

– For et par år siden kjøpte jeg en bærbar Apple-datamaskin, og da ble jeg hektet på deres produkter. Det finnes ikke bedre telefoner enn iPhone, og alt annet er en nedgradering, sier Sandnes-gutten.

Og når Iphone 5 kommer en gang i fremtiden, utelukker ikke Brakstad at han kjører nye 60 mil for telefonen.

– Det var absolutt verdt turen denne gang, så jeg utelukker ikke at jeg gjør det igjen hvis jeg må, sier 20-åringen.


Populært produkt

Daglig leder i Euronics i Grimstad, Frode Arntsen, sier det er stor pågang av kunder som vil ha den nye Apple-mobiltelefonen.

– Det var fullt kjør allerede før telefonen kom ut i butikkhyllene. I dag har vi lange ventelister, sier Arntsen.

Og han kan ikke huske at noen har kjørt 60 mil kun for en telefon.

– Brakstad er nok et ganske unikt tilfelle, i hvert fall hos oss, humrer han.

– Hva tror du er grunnen til at Iphone er blitt så populær?

– Apple er gode på markedsføring, og Iphone er blitt et livsstilsprodukt. Mange andre telefoner gjør akkurat det samme som iPhone, men den er det hotteste akkurat nå, sier Frode Arntsen i Euronics.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®