Dagens vær
MYRA SKOLE: Fylkesutvalget i Aust-Agder forventer økt trafikk ved Myra skole og har derfor vedtatt enstemmig å starte opp arbeidet med å bygge rundkjøring. Arkivbilde
Vil bygge rundkjøringer

Fylkesutvalget i Aust-Agder har vedtatt enstemmig å starte opp bygging av ny rundkjøring ved Myra barneskole og ved Bråstad i Arendal.

Ingmar Brokka Rike
ingmar@agderposten.no 911 86 282

07. September 2010 17:27


Fylkesutvalget vedtok enstemmig tirsdag å starte opp arbeidene med å bygge rundkjøring i krysset mellom fylkesvei 128 og 176 ved Myra barneskole i Arendal innenfor en kostnadsramme på tre millioner kroner.


Forventer økt trafikk

Hensikten med prosjektet er å forbedre trafikkavviklingen og trafikksikkerheten i krysset. Nye idrettsanlegg på Myra og ny videregående skole vil føre til økt trafikk på fylkesvei 176 og ytterligere belastning på krysset fremover.

Prosjektet er prioritert som nummer tre i en samlet prioritering av tiltak i fylkesveiplanen for 2008-2011. Prosjektet inngår i samme reguleringsplan som gang- og sykkelvei fra Harebakken til Myra skole.


Rundkjøring ved Bråstad

Fylkesutvalget vedtok også enstemmig å starte opp arbeidene med å bygge rundkjøring i krysset mellom fylkesvei 42 og 176 ved Bråstad i Arendal innenfor en kostnadsramme på 9 millioner kroner.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®