Dagens vær
NYTT LAG: Thor Hushovd bytter team.
Vil satse på klassikerne

Thor Hushovd sier at han kommer til å satse på de store klassikerne neste sesong. Det gjør han med sitt nye lag Garmin-Slipstream.


30. August 2010 22:35


– Hovedfokuset neste sesong blir klassikerne, og et av de aller største målene mine i 2011-sesongen blir å vinne en av de virkelige store klassikerrittene, sier Thor Hushovd i en pressemelding.

Han offentliggjorde etter innkomst i den tredje etappen i Vuelata Espana mandag at han hadde skrevet under for Garmin-laget. Han sa at han kommer til å få med seg en del av hjelperytterne sine, og han mente løsningen var bra slik situasjonene har utviklet seg.

– De siste to årene har jeg vært nær ved å nå helt opp, så jeg kommer til å bruke den erfaringen jeg har opparbeidet meg og tror det skal være mulig å ta det siste skrittet med det nye laget mitt, mener Hushovd.

– Vi skal gjøre alt vi kan for å bli sterkere i klassikerne, og Hushovd skal hjelpe oss med det. Han har mye å gi og en flott tilvekst for laget vårt. Det blir spennende å få ham med neste sesong, sier Jonathan Vaughters i Garmin i en pressemelding etter at Hushovd-overgangen ble offisiell. (©NTB)





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®