33-åringen er tiltalt for grov uprovosert vold etter at en restaurantgjest ble slått ned utenfor Havnepuben i Arendal 24. januar i år. Gjesten ble slått bevisstløs og fikk slått løs fire tenner av slaget.
Voldsofferet selv kunne ikke bidra til noen oppklaring av hvem som slo ham ned.
- Jeg sto og diskuterte med en dørvakt på utsiden. Så ble det svart. Jeg gikk visst i bakken. Så husker jeg ikke mer. Men jeg ble hjulpet opp på bena. En sa til meg ”bare løp”. Jeg spurte hvorfor. Han svarte at det var håpløst å diskutere, jeg måtte bare løpe. Han sa det var Hells Angels. Da løp jeg, og kom til meg bak Tyholmen hotell, forklarte fornærmede.
Han kunne ikke peke ut den tiltalte 33-åringen som voldsmannen. Det kunne heller ikke hans kjæreste som vitnet i retten. Arendalsmannen fikk slått løs fire tenner av slaget. Fortsatt er ikke skaden leget.
Mens politijurist Julie Møller Digre mener politiet kan bevise at det var tiltalte som slo, mener hans forsvarer Per Sjong Larsen at det ikke finnes bevis mot klienten. Dansken selv nektet og straffeskyld for volden da han ble spurt om det i retten. Det skal føres ni vitner i saken.
- Problemstillingen er om det er bevismessig dekning for at det er tiltalte som har slått. Ingen har klart å peke ut tiltalte som den som slo. Ikke ett av de ni vitnene i saken peker ut min klient. Jeg er svært overrasket over at det ble tiltale i denne saken, sa Sjong Larsen i sin innledningsprosedyre.
| Ansvarlig redaktør: | Morten Rød | Leserinnlegg: | debatt@agderposten.no | Annonser: | annonser@agderposten.no | Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal | |||||
| Adm. direktør: | Nils Kr. Gauslaa | Redaksjonen: | redaksjonen@agderposten.no | Nettutgaven: | nettredaksjonen@agderposten.no | Tlf: 37 00 37 00 |