Politikerne hadde i utgangspunktet bestemt seg for å samle 1. til 4. klasse på den ene barneskolen i bygda, og 5. til 7. klasse på den andre. Nå blir eksisterende struktur opprettholdt med første til sjuendeklasse på begge skolene.
– Dette har utvilsomt vært en av de mest omtalte politiske sakene i Gjerstad de siste årene. Kveldens vedtak ble fattet med begrunnelse at reisetid for elevene er for lang med den nye strukturen, sett i forhold til forutsetningene som ble lagt i oktober 2009 da vedtaket ble fattet. Derfor gjorde til slutt ett enstemmig kommunestyre om vedtaket i kveld, sier Gjerstad-ordfører Rune Hagestrand.
Det var kalt inn til ekstraordinært møte i Gjerstad kommunestyre for diskutere det tidligere vedtaket tirsdag. Etter gruppemøter mellom gruppelederne samlet kommunestyret seg enstemmig om vedtakene.
Kommunestyret bestemte seg og for å nedsette et bredt sammensatt utvalg, som skal utrede hvordan skolen på en kostnadsbesparende og pedagogisk god måte kan samordne driften.
| Ansvarlig redaktør: | Morten Rød | Leserinnlegg: | debatt@agderposten.no | Annonser: | annonser@agderposten.no | Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal | |||||
| Adm. direktør: | Nils Kr. Gauslaa | Redaksjonen: | redaksjonen@agderposten.no | Nettutgaven: | nettredaksjonen@agderposten.no | Tlf: 37 00 37 00 |