Dagens vær
Skogbrannen i mykland i Froland førte til store økonomiske tap. Arkivfoto: Erik Holand
Vil ikke betale erstatning

Forsikringsselskapet Skogbrand har truet Østre Agder Brannvesen med erstatningskrav på 10 millioner kroner, men KLP mener det ikke er grunnlag for et slikt krav.


15. Mars 2010 10:52


Bakgrunnen for kravet er at beredskapen til brannvesen skal ha vært for dårlig i forbindelse med den store skogbrannen i Mykland i juni 2008. Advokat for KLP, Henning Harborg, sier til NRK at ting kunne vært gjort annerledes, men at det ikke er grunnlag for erstatning.
– I etterpåklokskapens lys, så ser man at det er en del valg og prioriteringer man gjerne kunne gjort annerledes. Men derfra til å konfrontere erstatningsansvar, mener jeg det er et langt stykke. Vi kan ikke se at det er grunnlag for erstatning i saken, sier Harborg til NRK.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®