Dagens vær
åpner i juni: Alf Olav Øye eier McDonald´s som flytter inn i gården til Einar Johnsen (til høyre).
McDonald’s flytter

McDonald’s forlater Torvet og blir kulturhusnabo om få måneder.

Irene Hegge Guttormsen
irene@agderposten.no 957 46 871

12. Mars 2010 21:01 - Sist oppdatert: 12. Mars 2010 21:04


Etter 13 år på Torvet, er Alf Olav Øye og hans stab på over 30 medarbeidere nå klar for å få nye lokaler – i Einar Johnsens bygård på hjørnet mellom Friholmsgate og Peder Thomassens gate.


Samme størrelse

– Dette er verdens beste plassering i Arendal fordi dette ligger rett ved bussene og kulturhuset. Rett og slett veldig sentralt, stråler innehaver Øye

Klesbutikken JC flyttet ut til nyttår. Nå bygges lokalene om.

Matkjeden skal ha hele førsteetasje og får omtrent like stor plass som de i dag har fordelt på tre etasjer ved Torvet – med rundt 130 sitteplasser.

– Alt bli kliss nytt, sier Øye som også sier det kan bli flere arbeidsplasser etter hvert. dag har bedriften 14 årsverk i Arendal.

– Det er mulig vi kan forlenge åpningstidene noe her siden vi antar det blir flere kunder, sier Øye som også driver en McDonald’s i Grimstad og to i Kristiansand.


Venter på torvutvikling

Han har likt seg på Torvet og har kanskje litt dårlig samvittighet for å flytte en stor kundemasse vekk derfra.

– Vi har ventet på endringer på Torvet i mange år, men det har skjedd lite der. Det er synd for det er viktig å bevare miljøet der, sier han.


Nesten fullt

Einar Johnsen eier flere bygårder i samme område. Mens mange lokaler i sentrum er tomme, har Johnsen leid ut det meste han eier her.

– Vi har noe ledig plass i etasjen over der McDonald’s skal inn, men ellers har vi fylt opp. Det er fint å få inn en langtidsleietaker. Jeg håper dette vil trekke enda flere mennesker til området, sier Johnsen som også engasjerte seg i det nye selskapet Arendal By AS.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®