Dagens vær
VALGTE TRAUMA: Terje Pedersen forlot Grane til fordel for Trauma tidligere i vinter. Foto: Tom Bucher Hansen
Ville egentlig til Jerv

Traumas nyervervelse Terje Pedersen har funnet seg godt til rette på Tromøya, men avslører at han opprinnelig ville til Jerv.

Jon Andreassen
jon.andreassen@agderposten.no

06. Mars 2010 16:29 - Sist oppdatert: 06. Mars 2010 21:19


– Det var hovedsakelig Jerv jeg ønsket meg til, men siden Totto Dahlum måtte gå som trener droppet jeg det, sier Pedersen til Agderposten.

Etter drøye to måneder i Trauma er han imidlertid svært glad for at valget falt på øylaget.

– Jeg mener Jerv er ganske svekket siden de har mistet både Kevin Svenningsen og trener Totto Dahlum. Det er vanskelig å erstatte en spiller som scorer 40 mål på en sesong, understreker midtbanespilleren.

– I tillegg visste Totto hva som skulle til for å lykkes, påpeker han.

Nå vil arbeidsjernet gjøre alt for å spille laget opp i 2. divisjon.

– Målet må jo være opprykk. Det er ikke noe vits å spille om 2, 3 eller 4. plass. Trauma er seriøse, og det var årsaken til at jeg valgte dem, sier Pedersen til Agderposten.

Den tidligere Grane-kapteinen meldte overgang fra Torstein Olands mannskap tidligere i vinter, og har fått et godt inntrykk av spillerne i sin nye klubb.


Tungt å forlate Grane

– Jeg har spilt sammen med flesteparten tidligere, og det er alltid godt med forandring. Her er det litt høyere alder på spillerne, så det fungerer litt bedre sosialt, sier Pedersen, som understreker at det ikke var noen lett avgjørelse å takke for seg i Grane.

– Det satt veldig langt inne. Jeg ønsker imidlertid å være der det satses, og da føler jeg Trauma er rett sted for meg, sier den tidligere FK Arendal-spilleren.


MK blir tøffe

Han tror Mandalskameratene blir gode i årets serie.

– De blir nok tøffe, men kampene skal jo spilles først, sier den tidligere Grane-spilleren.

Han har dannet seg et godt inntrykk av sin nye trener Morten Knutsen.

– Veldig positivt. Han har jo gått en god skole hos Nils Arne Eggen i Rosenborg, og i tillegg vært i Odd, sier Pedersen.


Gjenforenes med Olsbu

Trauma-trener Morten Knutsen er på sin side storfornøyd med å ha kapret en treningsmaskin som Terje Pedersen.

– Man vet jo hva man får når man får en spiller som Terje. Han er ekstremt treningsvillig, og en positiv kar både på og utenfor banen.

– Det blir spennende å se hvordan han og Svein Olaf Olsbu vil fungere. Det er to gutter som er glad i hverandre både på og utenfor banen, og de finner hverandre ofte, sier Knutsen til Agderposten.

Han tror også øylaget vil hevde seg i toppen i år.

– Vi er gode nok til å kjempe i toppen, men det er vanskelig å si med tanke på opprykk. Jeg tror det blir ekstremt jevnt blant veldig mange lag der oppe i år, avslutter Knutsen.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®