Dagens vær
GJØR SOM OMBAMA: Barback Omama vant folket på nettet. Nå vil Kjell Ingolf Ropstad forsøke det samme.
Ropstad vil ta en Obama

KrFs stortingskandidat Kjell Ingolf Ropstad satser på å vinne valget. I hvert fall på nettet.

Stein Larsen
larsen@agderposten.no 901 93 048

11. Juli 2009 12:56


– Jeg skal vinne valgkampen på nettet. De andre partiene glemmer internett og den enorme effekten det kan ha. Nå er jeg tilgjengelig på twitter, Facebook, blogg og mail. Halve Norge er ukentlig på Facebook, og gjennom internett kan jeg enkelt kommunisere med alle i Aust-Agder, er Ropstads klare tale.

Nå lover han personlige nyhetsbrev til dem som vil ha.

– Mitt mål er å kommunisere med 1.000 Austegder gjennom personlige nyhetsbrev. De skal få siste nytt først, og de skal få en personlig vri på valgkampen min. Jeg kommer til å ha et enormt fokus på å reise mest mulig rundt, men jeg er overbevist om at veldig mange vil sette pris på denne typen kontakt. Det er nytt i norsk sammenheng, men Obama viste hvor viktig slik kontakt er. Jeg tror de andre partiene bommer når de ikke gjør mer på nett, uttaler Ropstad.

Ropstads mål er å 1.000 følgere som får siste nytt først, og som enkelt kan komme med innspill tilbake.

– Dialogen på internett vil bli gull verdt i en valgkamp der få stemmer vil vippe. I 2005 manglet KrF 477 stemmer på et direkte mandat, etter et dårlig valg. De stemmene skal vi sikre denne gangen, sier han selvsikkert.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®