Illustrasjonsbilde
Tatt med 65 gram hasj

En festivaldeltaker fra Arendal ble tatt med narkotika på Hovefestivalen i går. Da politiet dro for å ransake mannens leilighet fant de 65 gram hasj. Arendalitten kan forvente seg en straffesak.

Ingmar Brokka Rike
ingmar@agderposten.no 911 86 282

25. Juni 2009 09:30


Politiet har i går kveld og natt til i dag pågrepet syv personer for narkotikaovertredelse. Ifølge politisjef i Arendal, Jan Sverre Krogstad, er det snakk om hasj og amfetamin.


Ordensforstyrrelse og tyveri

Én person ble i går innbragt for ordensforstyrrelse. Vedkommende skal ha laget bråk ved en av scenene på Hove.

Politiet har også pågrepet en person for tyveri av mobiltelefoner. Mannen ble tatt på fersken da han forsøkte å stjele telefoner fra en stand ute på festivalområdet.


Stakk av fra regning

Fem deltakere fra Hovefestivalen skal ha stukket av fra en regning etter at de var på en restaurant i Arendal og spiste. Politiet har fått bilder av personene, og vakter på festivalen skal se etter gjerningsmennene.

Ifølge politisjefen i Arendal går festivalen fortsatt som forventet. Når det gjelder narkotikabeslag, tyveri og ordensforstyrrelse er det på samme nivå som i fjor.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®