Dagens vær
Bussdirektør Anders Roger Øynes i Nettbuss Sør. Foto: Vidar Fløde.
Mindre sot fra bussene

Nettbuss Sør skal bli landets mest klimavennlige busselskap – i landets første klimanøytrale fylke. Arendalittene skal merke det når bussene halverer sotutslippet.

Vidar Fløde
18. Mars 2009 06:00


– Vi er kanskje litt naive, men vi tror at fremtidens vinnere er de som kan dokumentere at de opererer mer miljøvennlig, og at de dermed gjør en positiv forskjell, sier bussdirektør Anders Roger Øynes i Nettbuss Sør til dagens Agderposten.
Busselskapet er nå blitt nr. 17 i rekken av selskaper og offentlige institusjoner på Agder som er blitt «FN-by-klimapartner» – og herigjennom binder seg til å bli såkalt «klimanøytrale» innen utgangen av 2012.
– Vi skal bli landets mest klimavennlige busselskap! erklærer bussdirektøren og viser til at moderselskapet deres; Nettbuss AS – som er landets
– I tillegg til å bli klimapartner, tegner vi en kontrakt med fylkeskommunen der vi binder oss til å halvere sotutslippet lokalt innen samme treårsfrist, påpeker Øynes. Som likevel iler til å understreke at buss allerede er miljøvennlig sammenlignet med privatbil.


Se kommentarer til saken under annonsen.


Kommentarer (11)
Surre selskap...
Hva med å først tenke på sevicen, å være litt mer presis, og at bussen altid kommer..?

Svar på kommentar | Varsle

Logisk
Når du omtrent slutter å kjøre ruter, da blir det mindre sot...........

Svar på kommentar | Varsle

En liten omlegging av
Rutetabellen kan være til hjelp..
Lag rutene litt mer "løse", slik at ikke bussen oppleves som forsinket når den er 1min etter skjema..
Hvis bussene ikke får lov til å stå mye stille i sentrum, så legg rutene slik at de kanskje kan stå litt lenger på Sykehuset, på Stoa, på Harebakken ??


Men, det burde ikke være det viktigste for passasjerene heller da.. Om bussen kommer kl 09:46 eller 09:47..
Det er klart det kan bli forsinkelser. Lyskryss, fotgjengerfelt, mange passasjerer, vekslepenger, snø og is, barn osv osv.. Så litt tålmodigihet må passasjerene også ha.
Bussjåføren kan ikke bare åpne døra og forvente at en gammel dame rekker å sette seg på 1 sekund heller.

Svar på kommentar | Varsle

Tittel
øynes bør finne seg en annen jobb passer ikke inn i nettbuss.
hilsen bussjåfør

Svar på kommentar | Varsle

Tittel
ny direktør er tingen

Svar på kommentar | Varsle

Tittel
For at nettbuss skal bli miljøvennlig bør de i det minste få sjåførene sine til å skru på lokket til dieseltanken slik at de ikke søler ut litervis med diesel i hver sving slik de ofte gjør, senest i dag 18/3 fra arendal til eydehavn. Dette skjer mange ganger hvert år. Dette er trafikkfarlig OG lite miljøvennlig. Er ikke sjåføren ansvarlig for at slikt ikke skjer og er ikke sjåføren ansvarlig for at griseriet blir fjernet og burde ikke sjåføren få miljøbot for dette?????

Svar på kommentar | Varsle

Tittel
For at nettbuss skal bli miljøvennlig bør de i det minste få sjåførene sine til å skru på lokket til dieseltanken slik at de ikke søler ut litervis med diesel i hver sving slik de ofte gjør, senest i dag 18/3 fra arendal til eydehavn. Dette skjer mange ganger hvert år. Dette er trafikkfarlig OG lite miljøvennlig. Er ikke sjåføren ansvarlig for at slikt ikke skjer og er ikke sjåføren ansvarlig for at griseriet blir fjernet og burde ikke sjåføren få miljøbot for dette?????

Svar på kommentar | Varsle

Spill for galleriet!
Dette er tøv og ikke minst et forsøk på innynding hos en del miljøforkjempere som faktisk ikke har peiling på hva som skjer rundt dem i samfunnet.
La Nettbuss tenke rutebuss og rutetider så får vi kanskje en Flybuss på plass også etter hvert.

Svar på kommentar | Varsle

miljø klinger bra
miljø klinger bra. det har øynes lest seg til. derfor tror han at han vil tekkes fylkeskommunen ved å snakke miljø. ja, ja.

Svar på kommentar | Varsle

Om å kaste stein i glasshus
Utrolig at så mange snakker negativt om noe som er en tjeneste til dem. Det at man kjører bak en buss og ser at det søles diesel betyr gjerne at man ikke er passasjer på den bussen (eller en annen buss, for den saks skyld). Folk som bruker bilen konsekvent burde ikke klage på bussen, men begynne å bruke den slik at det er mulig å opprettholde det rutetilbudet de etterspør. Det er det som er å "tenke kollektivt".

Svar på kommentar | Varsle

Må begynn med andre ting først...
Dummeste jeg har hørt på lenge fra Nettbuss Sør... Dette har kanskje bl.a en sammenheng med at de skal bli "Best på buss"-målet de har... Først få en gang en Sørlandsekspress med topp komfort, sjøfårer med noen ordentlige heldinger¨og som kjører som folk !

Men det kommer kanskje en del nye busser ? -siden de har dette milføfokuset??

Men neppe, Nettbuss Sør er landets mest useriøse busselskap.

Svar på kommentar | Varsle


Si din mening
  • Vi vil gjerne ha friske meningsytringer, men de skal fremmes innenfor lovens og folkeskikkens grenser. Redaksjonen følger med på debatten og fjerner/redigerer upassende innlegg.
  • Opphavsrettsregler må følges. Andres artikler kan ikke fritt kopieres, men korte utdrag og sitater er tillatt når du refererer til opphavsperson og kilde.
  • Vi tillater ikke innlegg som inneholder reklame, sladder, rasisme, hets mot personer eller grupper, som er injurierende, sårende eller krenkende.
  • Kommentarer anses på linje med leserbrev, og honoreres ikke. Agderposten forbeholder seg retten til å publisere innlegg i papirutgaven.
  • Vi ber innsendere om å bruke fullt navn.
Skriv inn koden til venstre

» Les reglene for å bidra med meninger
Jeg har lest og godtar reglene

Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®