Mastad hadde lås på teltet sitt, det hjalp dessverre lite.
– Da jeg kom hjem var innerteltet skåret opp på langs. To liter sprit en del øl og nesten all maten vi hadde var plutselig borte, sukker han oppgitt.
Han priser seg imidlertid lykkelig over at han ikke hadde sine mest verdifulle eiendeler liggende i teltet da innbruddet fant sted.
Mange
Både mandag og tirsdag skrev agderposten.no om at festivalcampere hadde blitt robbet mens de lå og sov.
CD-spillere, mobiltelefoner, lommebøker er de mest populære målene for de kriminelle, men det stjeles også mer spesielle ting.
Michael Piccaco Handeland ble frastjålet en sko.
– Jeg skjønner ikke hvorfor noen vil stjele en utslitt joggesko. Han løp bort til teltet og rasket den med seg mens jeg sto og så på, forteller han.
Ved naboteltet står det derimot verre til. Handeland forteller at de ble frastjålet nesten alt de hadde.
– De mistet mobiltelefoner, lommebøker og toalettsaker, sier han, og er glad han selv slapp så billig unna.
Flere tyverier
Bare i løpet av dagen har det blitt anmeldt mellom åtte til ti tyverier. Politiet på festivalen har imidlertid ikke noe indikasjoner på at det dreier seg om de samme gjerningsmennene.
– Det er ingenting som tyder på at dette er et organisert opplegg. Vi oppfordrer alle festivaldeltakerne til å passe på verdisakene sine. Ikke la det ligge igjen i teltet mens de er på konserter, og legg verdisakene nederst i soveposen når de legger seg, sier innsatsleder Magnar Heggernes.
Han forteller at det hovedsakelig er lommebøker, klær, kameraer og telefoner som blitt stjålet.
– Det er likevel viktig å påpeke at de fleste som er på festivalen er hyggelige og greie folk, avslutter Heggernes.
SE BILDESERIER FRA HOVEFESTIVALENLES ALT OM HOVEFESTIVALEN HER