¿ Det er mye snø og veldig varmt. Vi som jobber er også nokså lettkledde, det er 22 grader her i dag, sier markedsansvarlig Jon David Junge ved Brokke skisenter.
Hele alpinsenteret kommer til å være åpent fra lørdag til mandag, og flere steder i bakken er det fortsatt opp mot en meter snø.
¿ Vi stengte tidligere i år fordi vi merket at folk var mer opptatt av båtpuss og hagestell, men nå åpner vi i helgen og invitere til bikinidager som et ekstra tilbud, sier Junge.
Alle som stiller opp i badetøy i bakken får spandert solkrem fra alpinsenteret.
¿Det er ikke noe kleskode, men vi oppfordrer folk til å være lettkledde, sier Junge.
Den ene bakken på alpinsenteret kommer vi til å bli gjort om til en stor terrengpark, som kan romme opp mot 10 store hopp. Alpinsenteret har også invitert en gjeng med gode jibbere og snowboardere som skal underholde i bakken.
| Ansvarlig redaktør: | Morten Rød | Leserinnlegg: | debatt@agderposten.no | Annonser: | annonser@agderposten.no | Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal | |||||
| Adm. direktør: | Nils Kr. Gauslaa | Redaksjonen: | redaksjonen@agderposten.no | Nettutgaven: | nettredaksjonen@agderposten.no | Tlf: 37 00 37 00 |