FN-byen Arendal,ønsker å bli et knutepunkt på "Hydrogenveien".
- Som en del av Arendal kommunes målsetning om å bli klimanøytral, ønsker kommunen i samarbeide med parterne å bli et knutepunkt på hydrogenveien. Arendal kommune anser det som viktig å kunne tilby flere ulike energibærere for transport innenfor sin kommune, skriver kommunen i en pressemelding. På denne bakgrunn kaller de derfor inn til et møte med mål om å få en hydrogenstasjon innen 1. juni 2008.
På møtet deltar blant andre ledelsen fra Norwegian Grand Prix. Det samme gjør Hovefestivalen, Canal Street, Arendal Taxi og BMW Norge.
ØHyNor er et nasjonalt utviklingsprosjekt for å fremme utnyttingen av hydrogen i norsk transportsektor ved å bygge ut en hydrogen-infrastruktur mellom Oslo og Stavanger:
HyNor ble etablert som et prosjekt våren 2003. Initiativet ble støttet av en rekke interessenter innen industri, kollektivtrafikk, regionale myndigheter og organisasjoner mv. Hensikten med prosjektet er å legge grunnlaget for en bred markedsnær utprøving av hydrogen i transportsektoren i Norge. Ideen er å bygge en første hydrogeninfrastruktur, som ledd i en fremtidig permanent infrastruktur, fra Oslo til Stavanger.
| Ansvarlig redaktør: | Morten Rød | Leserinnlegg: | debatt@agderposten.no | Annonser: | annonser@agderposten.no | Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal | |||||
| Adm. direktør: | Nils Kr. Gauslaa | Redaksjonen: | redaksjonen@agderposten.no | Nettutgaven: | nettredaksjonen@agderposten.no | Tlf: 37 00 37 00 |