Han satte på mange måter norsk dart på verdenskartet med å bli nummer to i World Cup-turneringen i Nederland. Prestasjonen regnes som en av de aller beste gjennom tidene av en norsk dartspiller.
-Dette er en stor prestasjon. World Cup er vårt svar på OL, slår landslagskaptein Roy Tore Christensen fast overfor Agderposten.
Wagner er selv nesten like fornøyd med at landslaget tok en imponerende 5. plass i lagkonkurransen, den beste prestasjonen av et norsk dartlandslag noensinne i World Cup.
-Laget gjorde det kjempebra, alle presterte sitt beste. Men det var spesielt å komme så langt i singel, innrømmer han.
-Hele turneringen ble en utrolig opplevelse, legger Wagner til.
Fra før er en sekstendedelsfinale det beste han har prestert i World Cup, mens han har en 2. plass som best fra en europacupkonkurranse. Han hadde en konkurransepause for et par år siden. Nå er han tilbake.
-Jeg vil satse på darts fremover og ønsker å prøve å spille meg oppover rankinglistene igjen, forklarer han.
På sin vei mot finalen slo han blant annet ut han som var regjerende verdensmester og i tillegg den engelske landslagskapteinen.
-For å klare det Robert gjorde må en ha kontroll på nervene, det er små marginer som skiller mellom suksess og fiasko, påpeker Christensen.
Robert Wagner har spilt aktiv siden 1991 og har akslet Arendal Dartklubbs klubbtrøye de siste to årene. Når han ikke spiller dart er han hobbytryllekunstner, derav kallenavnet "The Magician".