Dagens vær
PRØVE UTBRUDD: Kurt Asle Arvesen (tv) prøvde seg med et utbrudd sammen med et opar andre for å ta inn de tre i front, men ble raskt hentet inn av hovedfeltet, der Thor Hushovd sitter. Dermed kan Thor kan få ny sjanse til massespurtseier.. FOTO: SCANPIX
Arvesen forsøker seg

Kurt Asle Arvesen har ved 14.30-tiden forsøkt seg på et utbrudd fra hovedfeltet sammen med et par andre - for å hente opp tre utbrytere som nå bare ligger et par minutter foran. Men Arvesen ble raskt hentet inn igjen av hovedfeltet, der Thor ligger og lurer. Trener Atle Kvålsvoll konstaterer at Thor er frisk - og har klokkertro på at grimstadgutten kan slå til igjen i dag!

Av NTB og Vidar Fløde
19. Juli 2007 11:53 - Sist oppdatert: 19. Juli 2007 15:05


Klokken 15.02 er de tre i front omtrent nøyaktig halvveis på dagens 182,5 km lange etappe. Start i dag var litt over klokka 13, noe som betyr at målgang blir mellom 17 og 17.30 cirka.

Forståsegpåerne spekulerer i om Kurt Asle Arvesen omsider skal lykkes i et brudd og kapre sin første Tour-etappeseier, eller om en mye friskere Thor Hushovd skal klinke til i en massespurt og ta sin sjette totalt og årets andre etappeseier?
Torsdagens etappe burde passe godt for dem begge: Turen fra Marseille til Montpellier byr på 182,5 kilometer i flatt terreng.


Mye bedre form

Thor sa etter gårsdagens etappe at han følte seg bedre etter forkjølelsen, og at han holder fokus på å ta en ny etappeseier.
I går kom han i mål til 17.-plass etter å ha vært med i spurtkampen i hovedfeltet
29-åringen fra Grimstad har totalt fem individuelle etappeseirer i Tour de France. Han har også vunnet poengtrøya en gang. Den bedriften klarer han neppe å gjenta i år, ettersom Tom Boonen leder med hele 50 poeng på Thor, som ligger på 4. plass i grønntrøyekampen.


-Som en ny mann

Thor Hushovd merket i går at kroppen fungerte mye bedre enn den har gjort de siste dagene.
– Jeg følte meg mye bedre i dag, og var som en ny mann. Jeg har hatt det forferdelig de siste dagene, sa Hushovd til TV 2 etter at han kom i mål i går.
Thor har gått på penicillin siden mandag. Etter å ha kjempet seg gjennom etappene i Alpene, passet det godt for Crédit Agricole-rytteren å komme seg ned i lavlandet.


Også morgendagens

Både dagens etappe og morgendagens passer Thor Hushovd godt.
– Hvis feltet klarer å holde seg samlet torsdag, kan han ha sjansen. Utfordringen nå er at det ikke er så lett å holde feltet samlet. Løpet har satt seg sammenlagt, og det blir et taktisk spill, fortalte trener Kvålsvoll til pressen onsdag kveld.





Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®