Dagens vær
VELT: Thor Hushovd skadet seg i hoften i en massevelt like før målgang i Gent på den andre etappen i Tour de France. Dermed ødela nordmannen muligheten til å skaffe seg den etterlengtede grønne poengtrøya. Foto: Heiko Junge/SCANPIX
Tourens lengste etappe

Mørbanket og forslått, men Thor Hushovd er på plass i feltet på dagens Tour de France-etappe. Og TV2s Johan Kaggestad mener Thor også i dag har en gyllen mulighet til etappeseier.


10. Juli 2007 12:59 - Sist oppdatert: 10. Juli 2007 13:19


Etappen som startet fem over tolv i Waregem og strekker seg 236,5 kilometer frem til Compiègne, er Tourens lengste. To utbrytere er gått i tet, og har fått drøye 40 sekunder på hovedfeltet i det snaue 40 km er tilbakelagt rett før kl. 13. Men selv om etappen gir utbrytere en god mulighet til å vise seg frem, blir det trolig en massespurt ved målgang i Compiègne, spår ekspertene.
- Etappen er helt flat og vi vil se de samme favorittene som på 1. og 2.etappe i finalen. Igjen en gyllen mulighet for Thor Hushovd, lyder vurderingen til TV2s ekspertkommentator Johan Kaggestad.

Fabian Cancellara har fortsatt den gule ledertrøya. Tom Boonens andreplass i går gjør at han bekler den grønne trøya, foran erkerival Robbie McEwen.

Men Thor er sulten:
- Jeg føler meg forslått, men bedre enn i går. Det er vondt å gå, det er som en skikkelig lårhøne, men jeg kjenner det ikke når jeg sitter på sykkelen. Det var utrolig negativt i går, men i dag er jeg mye mer positivt innstilt, sier Hushovd til Nettavisen.

Han har gitt opp den grønne spurttrøya.
- Jeg skal bare satse på etappeseirer, sa Hushovd til Nettavisen etter den andre etappen.

DAGENS ETAPPE: Etappen på 236,5 km fra Wargem til Compiègne er Tourens lengste.
Illustrasjon: www.letour.fr




Ansvarlig redaktør:  Morten Rød Leserinnlegg:  debatt@agderposten.no Annonser:  annonser@agderposten.no Adresse: Postboks 8, 4801 Arendal
Adm. direktør:  Nils Kr. Gauslaa Redaksjonen:  redaksjonen@agderposten.no Nettutgaven:  nettredaksjonen@agderposten.no Tlf: 37 00 37 00
Copyright © 2011 Agderposten - Powered by SAXOTECH Online ®