-Nå går det unna, sier kultur- og aktivitetsansvarlig Kari Skippervold, og har så vidt tid til å sette seg i en av sofaene midt i skogen.
-Sofaene har vi ryddet ut av det som nå skal bli kino- og teatersal.
Det er i låvebygningen snekkere er i gang med å lage kino, og Odd Gunnar Solbakken har satt av en dag til å hjelpe til der, uten å være helt sikker på hva slags belønning han får.
I låven står også bardisken som skal være på backstageområdet. Den er satt sammen av gamle TV-apparat og stereoanlegg.
2.000 blomster
-Det blir tre daglige kinovisninger og et gjestespill daglig, fortsetter Kari Skippervold.
-Møblene vi sitter i nå, skal vi innrede klubber og backstageområdet med, og vi har fått god lagringsplass, sånn at vi kan ta vare på møblene til neste års festival.
Serveringsstedene skal også pyntes med blomster, 2.000 stykker, som skal holdes friske under hele festivalen og gis bort etterpå.
-De hvitevarene dere ser der borte, skal bli til en gedigen skulptur midt i landsbyen.
SAGER SYKKELBANE: Anders Jakobsen og Simona Bava fra Stockholm laget sykkelbane i tre midt i Oslo i fjor, og gjentar suksessen på Hove.
21 graffitimalere fra Norge, Sverige og Danmark skal dekorere hvitevareskulpturen. Prosjektet er omtalt på festivalnettsidene, men det står ikke hvem kunstnerne er.
MULTIMEDIA-BAR: Denne stabelen av radioer og TV-er er en bardisk, som skal stå backstage på Hovefestivalen.